Pamiętacie najgorętszy teledysk 2013 roku? Robin Thicke twierdzi, że dziś by go nie nakręcił


2021.02.13

opublikował:

Pamiętacie najgorętszy teledysk 2013 roku? Robin Thicke twierdzi, że dziś by go nie nakręcił

Teledysk do kawałka „Blurreed Lines” w wersji nieocenzurowanej narobił wiele szumu w 2013 roku. Po pierwsze powstał do wielkiego hitu tamtego czasu, po drugie wystąpiły w nim trzy piękne modelki – Emily Ratajkowski, Elle Evans i Jessi M’Bengue. Wszystkie trzy piękności paradują w teledysku topless, co bez wątpienia znacznie zwiększało zainteresowanie klipem. Od 2013 roku, video w wersji bez golizny zrobiło ponad 719 milionów wyświetleń. Te, które można było oglądać po osiągnięciu pełnoletności odtworzono ponad 71 milionów razy.

SPRAWDŹ TAKŻE: Seksowna Rita Ora w teledysku promującym epkę „Bang”

Numer z lekko kontrowersyjnym tekstem, wzmocniony klipem pokazującym więcej niż zwykle, wzbudził oczywiście wiele kontrowersji i uznany został przez niektórych za szowinistyczny… Pojawiły się nawet głosy protestujących środowisk feministycznych, że piosenka i video promują kulturę gwałtu.W udzielonym niedawno wywiadzie dla The New York Post, Robin Thicke przyznał, że przy tworzeniu zarówno piosenki jak teledysku nie miał złych intencji. Rozumie jednak, że jego dzieło mogło wywoływać różne reakcje, także te negatywne.

– Wybuchła wtedy dyskusja, która była ważna i potrzebna. Wtedy zrozumiałem, że moje intencje nie były ważne, ważne było to, jakie wywołała emocje w odbiorcach. Znalazły się osoby, które były negatywnie nastawione do „Blurred Lines”. Od tamtej pory kultura i społeczeństwo zrobiły krok do przodu. Jestem pewien, że już nigdy nie zobaczycie takiego klipu ode mnie. W tamtym czasie po prostu straciłem perspektywę na swoje życie. Dopiero nieco później zrozumiałem po co tak naprawdę tworzę muzykę – powiedział artysta.

SPRAWDŹ TAKŻE: Z gwiazdy pop do hip-hopu. O przemianę Margaret zapytaliśmy Cleo i Zui

W 2019 roku, w wywiadzie dla GQ także Pharrell Williams przyznał, że po latach zmienił zdanie na temat „Blurred Lines”.

Warto także wspomnieć, że twórcy hitu przegrali sądową batalię ze spadkobiercami Marvina Gaye’a. Sąd uznał, że Williams i Thicke skopiowali przebój „Got To Give It Up” z 1977 roku i nakazał zapłacić rodzinie legendarnego muzyka blisko 7,5 miliona dolarów zaległych opłat licencyjnych.

Polecane


Share This