„Pamiętajcie, że nadzieja umiera ostatnia” – Peja przedstawił kolejnego gościa


2021.04.12

opublikował:

„Pamiętajcie, że nadzieja umiera ostatnia” – Peja przedstawił kolejnego gościa

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Kilka dni temu ruszyła przedsprzedaż szykowanej na końcówkę maja płyty „Ricardo”. Peja i Magiera pierwotnie szykowali epkę, ale finalnie ilość materiału pozwoliła im na nagranie pełnoprawnego albumu. Peja stopniowo odsłania karty, przedstawiając kolejnych gości zaproszonych na krążek. Wiemy już, że na „Ricardo” dograł się m.in. donGURALesko, teraz czas na kolejnego giganta polskiej sceny – Sokoła. Peja zdradził tę informację dziś i nie ukrywa, że wybór 12 kwietnia na dzielenie się dobrymi wieściami nie jest przypadkowy.

Dziś Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy. Również i o tym zdarzyło nam się rozmawiać z Wojtkiem na przestrzeni ostatnich lat. Cytując Piha „Co gdyby nie rap”, nie mamy złudzeń, że nasze drogi mogłyby się mocno skomplikować gdyby nie zajęcia, które wypełniły nam czas, w którym doszliśmy do tego etapu co teraz. Często słuchacz wskazuje samych raperów jako ludzi, którzy potrafią wygrać życie mimo niesprzyjających okoliczności (wyjątkowych) na samym starcie. Nie mi to oceniać, uważam jednak, iż formuła Run from the Streets (która rozwinąłem na płycie Ski Składu w utworze „Po to żeby dzieci miały…”) w postaci zdrowej oceny sytuacji, własnych wyborów i priorytetów znacznie pomogła mi zmienić swoje realia. Zatem zamiast dramatycznego finału mamy nadzieję na lepszą przyszłość, czego życzę wszystkim dzieciakom, którzy zostali w biegach startowych jak ja i Wojtek 25 lat temu. Pamiętajcie, że nadzieja umiera ostatnia. A dziś po raz kolejny Wojtek Sokół gości na moim albumie, towarzysząc mi podczas tej drogi – komentuje Peja.

Sokół dograł się do numeru „Kierap”. Tracklistę oraz ujawnionych dotychczas gości znajdziecie poniżej.

Sprawdź także: Czy nazwanie składu od tytułu klasycznego albumu Molesty to świętokradztwo w polskim rapie? Fabijański komentuje

Peja Slums Attack – „Ricardo” – tracklista wersji blue:

1. Intro
2. Flow Must Go On feat. DGE
3. Mindset
4. Jak Nipsey feat. Sztoss
5. Droga mistrza feat. VNM
6. Target feat. Simpson & John Mojo
7. Przystań
8. Kierap feat. Sokół
9. Dzień Sądu feat?
10. Smak życia feat?
11. Wszyscy umrzemy feat. Perro ZW & Shazaam
12. Jak młot feat. Hałastra
13. Ricardo
14. Pamięć absolutna
15. Bonus Track
16. Bonus Track
17. Bonus Track

Polecane

Share This