Pampeluna – 777 już w poniedziałek


2013.06.15

opublikował:

Pampeluna – 777 już w poniedziałek

Już w poniedziałek ukaże się płyta, która podkręci temperaturę na nadchodzące wakacje! „777” to nowy studyjny krążek Pampeluny, na którym znajdzie się 13 numerów. Już dziś specjalna niespodzianka dla wszystkich niedowiarków i tych, którzy już nie mogą doczekać się premiery! Oto promomix płyty:

Lista utworów prezentuje się następująco: 


1. Hijo de Puta

2. I nadejdzie (con Kostek)

3. Desire

4. Zapierdalać

5. Źli chłopcy

6. Prick is Your name (con Titus)

7. Cajos

8. Legenda o lustrze (con Jelonek)

9. San Fermin

10. La viva Rocco (con Mahon)

11. Do góry nogami

12. Depesperados (con Miki y Ryba)

13. 04070

 

Za okładkę nowej płyty odpowiedzialny jest sam zespół. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się album z tak nowatorską szatą graficzną i layoutem!: „Staraliśmy się zminimalizować komputeryzację, aby nawiązać do muzyki, jaka zamieszczona jest na krążku i odnosi się mocno do powstania zespołu. Posiadacze fizycznej płyty na pewno się mile zaskoczą” – anonsuje Pampeluna. A jak będzie ten artwork wraz z całym layoutem wyglądał w rzeczywistości? O tym przekonamy się już w dniu premiery. Oryginalna okładka to nie jedyny powód, do którego warto będzie nabyć ten krążek, przede wszystkim mocną stronę płyty stanowi jej zawartość. Nowy materiał to wybuchowa mieszanka latynoskich dźwięków z m.in.  metalem, rockiem, folkiem i hip – hopem, a wszystko charakteryzuje radość grania, spontaniczność i spora dawką poczucia humoru. Tradycyjnie trójka wokalistów generuje swój przekaz głównie w języku hiszpańskim, ale znajdą się tutaj także utwory w języku polskim oraz angielskim. Wśród gości specjalnych na płycie  znaleźli się m.in. Titus oraz Jelonek. Album promuje utwór „Legenda o lustrze”, w którym dosłownie pierwsze skrzypce gra Jelonek.

Sam zespół tak zapowiada nowy album: „To przepełniona energią dawka muzyki. Zawarte są tam elementy kilku gatunków muzycznych, zaprawionych ostrymi i mięsistymi gitarami. Krążek „777” zaspokoi oczekiwania zarówno fanów mocnych metalowych riffów jak i tych,  którzy gustują w melodyjnych brzmieniach„. Grupę tworzą: Kolin, Julia, Emo, Spodziu.

 

Pampeluna istnieje od 07.07.07r, a magia liczb cały czas otacza zespół ezoteryczną aurą. W pierwszych latach działalności grupa brała udział w wielu przeglądach oraz festiwalach i często udawało jej się wygrywać! W 2009 roku formacja doszła do ścisłego finału eliminacji Woodstock,  by rok później być już wśród laureatów i wystąpić na głównej scenie Festiwalu. W 2011 roku zespół doszedł także do ścisłego finału Antyfestu. Rok później ukazała się debiutancka płyta ” La Curva”. Pampeluna zagrała około 300 koncertów na terenie całego kraju. Obecnie trwają przygotowania do jesiennej trasy promującej nowy krążek zespołu „777”.

Polecane

Share This