Panel dyskusyjny „Piractwo, czy dozwolony użytek” już w czwartek w Krakowie


2015.03.12

opublikował:

Panel dyskusyjny „Piractwo, czy dozwolony użytek” już w czwartek w Krakowie

Jak dotąd debata odwiedziła Wrocław, Łódź, Toruń, Gdańsk, Lublin, Olsztyn i Poznań. Teraz czas na Kraków. Rozmowa będzie dotyczyła prawa dozwolonego użytku, nowoczesnego modelu zarządzania kulturą, sposobu działania organizacji zbiorowego zarządzania oraz szeroko rozumianej własności intelektualnej.

Koncepcja panelu:

W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata reprograficzna w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów. Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach – fizycznych i cyfrowych. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie gdzie kończy się dozwolony użytek, a zaczyna piractwo, a także podyskutują na temat nowych sposobów dystrybucji kultury.

Na chwilę obecną swój udział potwierdzili:

DJ Bleq – krakowski DJ;

Piotr Rudziński – Agencja GoodTunes, animator kultury, organizator koncertów;

Filip Rauczyński – krakowski dziennikarz, redaktor naczelny nieistniejącego już Magazynu Hip Hop. Ponadto jeden z twórców portalu krkrap.com, współorganizator i promotor wielu imprez oraz eventów (zarówno w kraju jak i zagranicą), sędzia freestyle`owych bitew. Obecnie fotograf i grafik współpracujący z największymi wytwórniami muzycznymi i agencjami reklamowymi w kraju;

Kuba Danecki – Autor publikacji „Nowe wspaniałe zarabianie w sieci”, interesuje się nowymi modelami biznesu opartymi o technologie cyfrowe i zmianami ekonomii kultury na przestrzeni wieków”;

Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT;

Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Termin: czwartek, 12 marca 2015, godz. 18:00 do 20:00;

Pasaż, ul Stolarska 5 (w Pasażu Bielaka)

Wstęp wolny.

Polecane

Share This