Paradiese Lost też w Krakowie


2009.07.29

opublikował:

Paradiese Lost też w Krakowie

Krakowski występ Paradise Lost będzie ich pierwszą wizytą w grodzie Kraka. 2 grudnia pojawią się w Klub Studio, ul. Budryka 4

Po znakomitym (zgodnie z opiniami zarówno fanów jak dziennikarzy) występie na tegorocznym festiwalu w Węgorzewie grupa Paradise Lost powraca do Polski z nowym, bardzo oczekiwanym materiałem.

Grupa założona przez Nicka Holmesa, Grega Mackintosha, Stevena Edmondsona, Aarona Aedy oraz Matta Archera pod koniec lat 80-tych, w małym brytyjskim miasteczku Halifax przez lata udowadniała, że ich twórczość nie poddaje się żadnym ograniczeniom. Uznawani są za pionierów death doom metalu oraz metalu gotyckiego. Jednak ich muzyka dynamicznie zmieniała się przez lata przy zachowaniu niemal oryginalnego, założycielskiego składu zespołu. W brzmieniu grupy pojawiało się się coraz więcej elektroniki (Host 1999), a z czasem muzyka stawała się bardziej rockowa niż metalowa. Wreszcie na albumie Believe in Nothing z 2001 r. przybrała formę dark rocka. Późniejsze brzmienie zespołu stanowi zrównoważenie wcześniejszych, nasyconych gitarowo dokonań oraz elektronicznych eksperymentów. Od ostatniej płyty (In Requiem 2007) zespół powraca do wcześniejszych, mocniejszych, brzmień.

Najnowszy album „Faith Divides Us Death Unites Us“, który pojawi się w sprzedaży pod koniec września, jest jeszcze cięższy i bardziej surowy niż poprzedni, choć nie pozbawiony wyważonej melodyjności i harmonii utworów. Na oficjalnym Myspace zespołu możemy już dzisiaj usłyszeć pierwsze nagrania, które mogą dać nam przedsmak tego, czego doświadczymy podczas grudniowego występu.

Bilety w sprzedaży jeszcze przed weekendem w sieciach Ticketpro.pl i Eventim.pl

Paradise Lost

1 grudnia: Warszawa, Klub Stodoła

2 grudnia: Kraków: Klub Studio

Więcej informacji na: http://www.myspace.com/paradiselostuk

Polecane

Share This