Paradise Lost wypuszcza pierwszy singiel z nowego albumu


2020.03.21

opublikował:

Paradise Lost wypuszcza pierwszy singiel z nowego albumu

Nowy album Paradise Lost, „Obsidian”, ukaże się 15 maja. W piątek zespół opublikował pierwsze dźwięki z krążka, czyli singiel zatytułowany „Fall From Grace”. Klip do utworu dostępny jest w serwisie YouTube.

To pierwszy kawałek napisany z myślą o „Obsidian”, jest zatem prawdopodobnie najbardziej zbliżony muzycznie do poprzedniej płyty, „Medusa”. Sam utwór składa się z kilku różnych elementów, ale zasadniczo jest to klasyczny Paradise Lost. Tekst traktuje o zmaganiu się z trudnymi czasami. Jest klimat doom, ale moim zdaniem z wyczuciem – powiedział Greg Mackintosh, gitarzysta zespołu.

O nowym utworze wypowiedział się również wokalista grupy.

W dobie panującego globalnego kryzysu, w momencie kiedy COVID- 19 dotknął w zasadzie wszystkich, w tym oczywiście branżę muzyczną, nasza wytwórnia, Nuclear Blast, zaproponowała nam przełożenie premiery na bardziej stabilny czas w tym roku. Biorąc to pod uwagę fakt, że odbiór muzyki na żywo jest obecnie całkowicie niemożliwy, podjęliśmy decyzję o nieprzekładaniu premiery naszego nowego albumu. Nasi fani nie chcieliby czekać. Muzyki można słuchać praktycznie w każdych okolicznościach, dlatego data wydania, czyli 15.maja, jest jak najbardziej aktualna, i mamy szczerą nadzieję, że nasz nowy album pomoże fanom podnieść się na duchu i będzie swojego rodzaju światłem w ciemności w tych niepewnych czasach! Dziękujemy Wam za nieustające wsparcie przez lata i do zobaczenia na koncertach już niebawem – stwierdził Nick Holmes.

Tacklista „Obsidian”:

1. Darker Thoughts
2. Fall From Grace
3. Ghosts
4. The Devil Embraced
5. Forsaken
6. Serenity
7. Ending Days
8. Hope Dies Young
9. Ravenghast

Polecane

Share This