Parov Stelar Band ponownie w Polsce


2015.02.15

opublikował:

Parov Stelar Band ponownie w Polsce

Nowa impreza na koncertowej mapie Polski. 2 maja w położonej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie odbędzie się pierwsza edycja Seawave Festival. Główną gwiazdą będzie Paro Stelar Band.

Parov Stelar Band to projekt austriackiego producenta i muzyka Marcusa Füredera. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu „Pinacolada”.

Ostatnie wydawnictwo Parov Stelar Band to mini-album „The Invisible Girl”, świetnie przyjęty przez prasę muzyczną na całym świecie. Na kwiecień 2015 roku planowana jest natomiast premiera najnowszej płyty Parova – „The Demon Diaries”. Aktualnie trwają prace nad produkcją albumu, po którego wydaniu projekt ruszy w trasę koncertową.

Bilety na Seawave Festival trafią do sprzedaży w najbliższy piątek o godzinie 12:00. Będzie można je nabyć za pośrednictwem www.eventim.pl.

Polecane

Share This