Paszporty Polityki dla Pablopavo i Kwadrofonik


2015.01.15

opublikował:

Paszporty Polityki dla Pablopavo i Kwadrofonik

Pablopavo i Kwadrofonik znaleźli się wśród laureatów tegorocznych Paszportów Polityki. Pablopavo doceniono w kategorii Muzyka rozrywkowa, Kwadrofonik otrzymali nagrodę w dziedzinie Muzyka poważna. Wśród nagrodzonych prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez redakcję tygodnika Polityka znaleźli się ponadto reżyser Jan Komasa (kategoria Film), Zygmunt Miłoszewski (Literatura), Jakub Woynarowski (Sztuki audiowizualne), Radosław Rychcik (teatr). W kategorii Kreator kultury wyróżniono Agnieszkę Holland.

W uzasadnieniu przyznania Paszportu Polityki Pablopavo czytamy: Za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią, za odtwarzanie w muzyce obyczajowego kolorytu Warszawy, jej krajobrazu społecznego i  charakteru tego miasta. Jeszcze w tym tygodniu na CGM.pl zaprezentujemy Wam rozmowę Artura Rawicza z artystą.

Kwadrofonik kapitułą doceniła za: Wirtuozerię, wyobraźnię, wrażliwość i poczucie humoru, które sprawiają, że ich wykonania i opracowania muzyki z różnych światów – klasyki, folku, piosenek dziecięcych – są tak wyrafinowane i zarazem ujmujące.

Polecane

Share This