Pati Yang – „Hold Your Horses” (video)


2012.10.28

opublikował:

Pati Yang – „Hold Your Horses” (video)

Prezentujemy najnowszy teledysk Pati Yang do utworu „Hold Your Horses”. Piosenka promuje ostatni album artystki zatytułowany „Wires and Sparks”

Pati Yang – pierwsza dama sceny elektronicznej. Od lat pracująca i tworząca w Wielkiej Brytanii, a obecnie również w Nowym Jorku, uznawana jest za jedną z najważniejszych postaci nurtu alternatywnego. Przez kilkanaście lat od debiutu, Pati przeobraziła się w świadomą swojej wizji artystkę, osobę pełną luzu i pomysłów.

Dojrzałość muzyczną potwierdza ostatnim albumem „Wires And Sparks”, płytą znakomicie wyprodukowaną przez Joe Crossa (multiinstrumentalistę i producenta odpowiedzialnego m.in. za brzmienie zespołu Hurts). Słyszymy na niej zarówno piosenki w najlepszym popowym wydaniu („Near To God”), jak i przejmujące melodie z gatunku „Let It Go”.

Głos artystki momentami porównywany do wysokich rejestrów Kate Bush, płynnie przechodzi w głębokie i ciemne brzmienia kojarzone z Garbage czy chociażby Annie Lennox.

Obecnie artystka często występuje w Stanach. Do największych sukcesów należy zaliczyć koncert w Nowym Jorku w legendarnym klubie The Bowery Electric na tej samej scenie, na której gościli m.in. The Strokes, Jon Spencer Blues Explosion oraz Kaiser Cheifs. Ze swoim światowej klasy zespołem była pierwszą polską artystka goszczącą w tym magicznym miejscu.

Polecane

Share This