Patricia Barber na Ethno Jazz Festival


2011.11.06

opublikował:

Patricia Barber na Ethno Jazz Festival

Wrocławska publiczność miała okazję do podziwiania talentu Particii Barber w roku 2004 podczas 40. Festiwalu Jazz nad Odrą, czas więc najwyższy na powrót artystki do naszego miasta.

Patricii Barber udało się połączyć najwyższy poziom artystyczny z uznaniem zarówno krytyki jak i publiczności. Jej cudowny głos czaruje świat już od 20 lat. Muzykę artystki cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji.

Jej debiut płytowy z prawdziwego zdarzenia – album A Distortion of Love – nastąpił dopiero w 1992. Dwa lata później artystka wydała drugą płytę – Café Blue. Był to przełomowy moment w jej karierze. Barber dostała za niego szereg nagród, została też uznana przez wpływowy magazyn Down Beat za najbardziej utalentowaną wokalistkę młodego pokolenia. Od 1994 regularnie występuje w słynnym Green Mill Club.


Kolejne albumy, Modern Cool (1998), Companion (1999), Nightclub (2000) i Verse (2002), ugruntowały pozycję Patricii Barber na światowej scenie jazzowej.

W 2004 nagrała swoją pierwszą płytę koncertową, Live:A Forthnight in France, będącą zapisem koncertów w trzech francuskich klubach: La Cigale w Paryżu, L`Arsenal w Metz i La Coursive w La Rochelle. Znajdują się na niej zarówno własne kompozycje artystki jak i covery (m.in. piosenka Norwegian Wood pierwotnie wykonywana przez The Beatles).

Album Mythologies został nagrany z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki jazzowej, Grażyny Auguścik. Jest to zbiór piosenek opartych na Metamorfozach Owidiusza.

Od płytowego debiutu, artystka nagrywa dla najsłynniejszej jazzowej wytwórni płytowej – Blue Note

Podczas koncertu w listopadzie zagra PATRICIA BARBER QUARTET w składzie: Larry Kohut – bass. Ross Pederson – drums. John Kregor – guitar i Patricia Barber – piano, voc.

15.11.11 godz.20.00 C.S.Impart ul.Mazowiecka 17

PATRICIA BARBER – światowej sławy pianistka i wokalistka jazzowabilety:

150 zł – I miejsca,

120 zł – II miejsca,

90 zł – III miejsca,

70 zł – balkon,

40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)rezerwacje: bilety@o2.pl

Polecane

Share This