Paweł Kukiz dostał niespodziewany list od Paula McCartneya


2018.11.17

opublikował:

Paweł Kukiz dostał niespodziewany list od Paula McCartneya

foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

Paweł Kukiz pochwalił się na fanpage’u skanem listu otrzymanego od Paula McCartneya. – Nigdy, w najbardziej nawet śmiałej wyobraźni nie pomyślałbym, że w moim życiu nastąpi taki moment, iż będę adresatem listu od Paula McCartneya, który… ma do mnie prośbę. I że na moje ręce złoży nam wszystkim życzenia z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości – skomentował artysta.

O co prosi McCartney? Muzykowi zależy na tym, aby należycie docenić żydowskiego pisarza polskiego pochodzenia. – Aby jego ideę miłosierdzia przekazać nowym pokoleniom Polaków, czy pomoże mi Pan ustanowić oficjalnie dzień jego urodzin, 21 listopada, dniem Isaaca Bashevisa Singera? – pytał w liście Paul McCartney, dodając: – Wiem od przyjaciół ze stowarzyszenia PETA, że jest pan nie tylko miłośnikiem zwierząt, ale również liderem, który rozumie, że sztuka może pomóc kształtować oświecone społeczeństwo.

Paweł Kukiz deklaruje, że zrobi wszystko, by spełnić prośbę Beatlesa. – Zastanawiam się tylko, skąd P. McCartney wiedział, że w naszej domowej bibliotece mamy chyba wszystkie dzieła Singera, którego wraz z Żoną Małgosią uważamy za genialnego pisarza i wspaniałego Człowieka – napisał.

Przypominamy, że Paweł Kukiz mimo kariery politycznej nie zrezygnował z muzyki. W listopadzie ukazała się jego nowa płyta zatytułowana „Wyspa zielona”. Album w tym roku wydał także McCartney. Krążek zatytułowany „Egypt Station” ukazał się we wrześniu. Już 3 grudnia muzyk będzie promował płytę koncertem w Tauron Arenie Kraków.

Polecane

Share This