Paweł Kukiz gorzko o Kubie Wojewódzkim: „Nie dotrzymuje słowa”


2022.09.15

opublikował:

Paweł Kukiz gorzko o Kubie Wojewódzkim: „Nie dotrzymuje słowa”

fot. kadr z wideo

W Polsce panuje powszechne przekonanie, że przed wyborami prezydenckimi Kuba Wojewódzki niejako wykreował Pawła Kukiza na polityka, deklarując w swoim programie poparcie dla niego. Panowie poznali się już w latach 80. i mieli opinię kolegów, dlatego kiedy w ubiegłym roku po tym jak Kukiz poparł Lex-TVN, Wojewódzki publicznie przeprosił za niego, mówiło się o końcu wieloletniej znajomości. Goszcząc u Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka w Hejt Parku Kukiz odniósł się do dziennikarza TVN-u, wypominając mu niesłowność.

Co myślę o Kubie Wojewódzkim? Myślę, że nie jest słowny. Zresztą mam jego zdjęcie, gdzie podpisuje, że również uważa że JOW-y (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze – przyp. red.), że zmiana ordynacji jest wskazana, że to jest bardzo dobra droga. Jak z nim rozmawiałem prywatnie, mówił, że mam rację, że powinniśmy to wprowadzić – mówił Kukiz. Wokalista przypomniał, że Wojewódzki obiecywał mu wsparcie w walce o zmianę ordynacji, ale finalnie nic takiego się nie wydarzyło. – On wybrał łatwe życie. Robi swoje i zarabia pieniądze, to cała filozofia. I nie dotrzymuje obietnicy – dodał.

Zapytany przez Stanowskiego, czy przestał kolegować się z Wojewódzkim, Kuki odparł, że nigdy nie był specjalnie blisko celebryckiego świata, sugerując, że ta relacja nie była głęboka.

Polecane

Share This