Peaches Przed Grupą Jane’s Addiction


2009.05.05

opublikował:

Peaches Przed Grupą Jane’s Addiction

8 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Peaches wystąpi jako support przed Jane’s Addiction.

Na koncercie w Poznaniu artystka wystąpi z niemiecką grupą Sweet Machine w składzie: 

Saskia Hahn – gitara, instrumenty klawiszowe, wokal

Mathias Brendel – perkusja

Conner Rapp – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, wokal

Peaches to kanadyjska piosenkarka, pochodząca z Toronto, której prawdziwe imię i nazwisko brzmi Merrill Nisker. Zaczynała od śpiewania w kanadyjskich zespołach (m.in. w eksperymentalno-punkowym The Shit). W 1998 roku przeniosła się do Berlina by rok później podpisać kontrakt z niemiecką firmą Kitty-Yo. W The Shit grała razem z Gonzalesem i Mockym, którzy także przeprowadzili się do Berlina w poszukiwaniu nowej energii i nowych brzmień. Ten swoisty kolektyw dopełnia gitarzysta i wokalista Taylor Savvy i Feist. Wszyscy razem koncertują, nagrywają, remiksują i produkują, inspirując i wspomagając się nawzajem.

Peaches jest jedną z ważniejszych artystek współczesnej sceny elektronicznej. Wśród jej fanów znajdują się takie postacie, jak: Deborah Harry z Blondie, Iggy Pop, Björk, Josh Homme z Queens Of The Stone Age, Lil Kim, Kelis, 2 Many DJs, M.I.A. i LCD Soundsystem. Nie licząc oczywiście najlepszych projektantów świata mody, którzy chętnie wykorzystują muzykę Peaches jako tło do swoich pokazów.

4 maja ukaże się najnowszy album „I Feel Cream”. Płytę promuje singiel „Talk To Me / More”, który ukazał się 27 kwietnia. Produkcją krążka prócz solistki zajęli się Simian Mobile Disco, Digitalism, Soulwax oraz Drums Of Death. Niedawno, 10 kwietnia wystąpiła w londyńskiej Royal Festival Hall podczas Ether Festival – podobnie jak w Poznaniu – razem z niemieckim zespołem rockowym Sweet Machine. 

Polecane

Share This