Pearl Jam celebrują 20-lecie


2010.08.26

opublikował:

Pearl Jam celebrują 20-lecie

23 i 24 października popularny zespół pojawi się na scenie w Północnej Karolinie na imprezie zorganizowanej przez Neila Younga.

Dochód ze sprzedaży biletów trafi na konto Bridge School – instytucji zajmującej się pomocą fizycznie upośledzonym dzieciom.

Gitarzysta Stone Gossard przyznaje, że występ ten będzie doskonałą okazją do świętowania 20-lecia istnienia Pearl Jam, ponieważ muzycy zespołu darzą Younga olbrzymim szacunkiem.

– Jedyna rzecz, jaka będzie nas zajmować w październiku, to to wyjątkowy występ dla Bridge School. Wydarzenie to idealnie łączy się z obchodami 20-lecia naszej działalności. To perfekcyjny, aczkolwiek nie nadmuchany moment. Nie dotyczy nas, ale tych dzieci, które są z tobą na scenie, oraz Neila Younga i jego zaangażowania, wpływu – powiedział muzyk dla „Reuters”.

– To wspaniałe, że wciąż gramy razem, czyż nie? „Po prostu róbcie to wspólnie” – to rada, którą otrzymaliśmy od menadżera U2, Paula McGuinnessa. Myślę, że obraliśmy kurs, który z jednej strony motywuje ludzi, a z drugiej ich zaskakuje. Wciąż jest tyle rzeczy do zrobienia – dodał Gossard.

Polecane

Share This