Peja mocno o freak fightach: „Gardzę tym”


2022.11.03

opublikował:

Peja mocno o freak fightach: „Gardzę tym”

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Peja nigdy nie był fanem freak fightów, o czym mówił głośno i bez ogródek. Raper ubolewał nad tym, że nie mający umiejętności celebryci zarabiają w klatkach znacznie więcej niż sportowcy trenujący przez lata MMA czy boks. Goszcząc u Marcina Zawady w Anatomii Sukcesu raper przypomniał, że niejednokrotnie proponowano mu udział w galach, zarówno freakowych jak i stricte sportowych, ale on nie jest zainteresowany.

Nie będę się bił na tego typu widowiskach, ponieważ nie jestem jakby rozrywką dla tego targetu. Gardzę tym, szczerze. Tak naprawdę dziwię się sportowcom, za którymi stanąłem, że wychowują tych wszystkich nowych „sportowców”, żeby tu nikogo nie urazić, że biorą pieniądze za szkolenie tych wszystkich niby sławnych person. Poświęcają swój czas i talent za pieniądze, dając im start w tych galach. Bo tak naprawdę, to jest jedyna możliwość prawdziwego zarobkowania. Oni jako profesjonalni fighterzy nigdy nie zobaczą takich pieniędzy, a co gorsza, nie dostaną takich warunków na walki. I to jest dramat. Powinni przymknąć tę furtkę i nie dopuszczać do tego typu rzeczy.

Niestety duże profesjonalne gale też musiały się z tym pogodzić i przeprosić. Czy trzeba się z tym zgadzać? Niekoniecznie. Dlatego ja będę nadal poszukiwał prawdy, autentyczności, szczerości – chodzi mi o kulturę tych freak fightów, o zachowanie tych ludzi. To jest promowanie głupoty i patoli. Tam bez jakiejś konkretnej, inscenizowanej często afery nie ma sprzedaży PPV. Ja w ogóle tego nie oglądam. Jest taki raper z Torunia – Małpa. On bardzo mądrze wypowiedział się na temat tych walk – że nie pi****lcie, że wzięliście walkę w oktagonie po to, żeby się sprawdzić, bo na każdym szczeblu regionalnym są amatorskie, zawody MMA, do których możecie iść i się sprawdzać. Anonimowo, na sali gimnastycznej gdzieś w Koziej Wólce. I tak samo jak jeden czy drugi łeb mówi, że wziąłby walkę ze mną, czy coś, to ja mu mogę mordę obić lub spróbować się z nim bez udziału kamer. Gdzieś na sali niech sobie przyjdzie, nawet ze swoim trenerem, jeżeli będę miał oczywiście na to ochotę – powiedział Peja.

Polecane

Share This