Peja o relacjach z Chadą: Jak mnie zobaczył, powiedział: „To jest niezły świr”


2020.12.06

opublikował:

Peja o relacjach z Chadą: Jak mnie zobaczył, powiedział: „To jest niezły świr”

fot. P. Tarasewicz

Mimo upływu ponad dwóch lat od śmierci Chady, pamięć o nim nadal jest żywa i wątki związane z raperem regularnie wracają w wywiadach z raperami. Peja w rozmowie z Jackiem Balińskim i Bartkiem Strowskim wspomina swoją relację z autorem „Procederu”.

Tomek przez kilka miesięcy mieszkał w Poznaniu, widywaliśmy się niemal codziennie. Trzymał ze mną, bo jak mnie zobaczył, powiedział: „To jest niezły świr. Jesteśmy podobni. Gdy wydałem płytę „Szacunek ludzi ulicy”, zapytał: „Rysiu, a dlaczego nagrałeś płytę o mnie?”. Nie wiem, może rzeczywiście byliśmy trochę tacy sami. Tomek nawet zrobił w „Podnoszę się” follow-up do jednego z wersów z tej płyty. „Naprawdę jestem lepszy niż ta moja reputacja”. Napisałem mu to na wstędze wieńca przy ostatnim pożegnaniu – mówi w wywiadzie opublikowanym w książce „To nie jest hip-hop. Rozmowy III” Peja.

Raper dzieli się z autorami publikacji przykrą obserwacją, mówiąc, że śmierć Tomka niektórych niczego nie nauczyła.

Mam głęboką refleksję na temat drogi Tomka, ale większość sceny nie ma. Oni nadal ćpają i chlają. I nikt im tego nie zabroni – komentuje raper.

Trzecia część „To nie jest hip-hop. Rozmowy” ukazała się w piątek. Autorzy zapowiadają, że nie poprzestaną na tym i w 2021 chcą wydać „czwórkę”.

Polecane

Share This