Peja o swojej współpracy z Young Multim


2018.11.05

opublikował:

Peja o swojej współpracy z Young Multim

foto: Rafał Kudyba / mfk.com.pl

Miniony tydzień przyniósł dwie zaskakujące, przynajmniej z pozoru, informacje z polskiej sceny rapowej. Bedoes zdradził, że na jego płycie „Kwiat polskiej młodzieży” pojawi się Eldo, natomiast Young Multi opublikował tracklistę „Trapstar”, obwieszczając tym samym, że zaprosił do współpracy Peję.

W niedawnym wywiadzie dla Newonce.net. Peja zestawiał obok siebie obu polskich Youngów – Igiego, z którym nagrał utwór „Lego” oraz Multiego, mówiąc: – Jakiś rok temu grałem koncert w Szczecinie i manager klubu opowiedział mi, jak kilka tygodni wcześniej Igi wypełnił to miejsce po brzegi, skacząc co jakiś czas w rozentuzjazmowany tłum. Sprawdziłem zdjęcia i kilka filmików. Wyglądało to bardzo dobrze. Myślę sobie: dużo tych Youngów. Wpierw Multi, teraz jakiś Igi. Tacy młodzi, a jaka siła przebicia. Brak kompleksów. I do tego przedsiębiorczość.

Nie wszyscy fani Rycha podzielają jego opinię dotyczącą Multiego. Na fanpage’u artysty znalazło się sporo krytycznych głosów, w tym jeden, na który Peja zdecydował się odpowiedzieć. – Jeżeli chodzi o Young Igiego, to chłopak ma naprawdę duży talent i ciekawą twórczość, więc rozumiem, dlaczego zgodziłeś się zrobić z nim kawałek. Ale dlaczego w takim razie nagrywasz z Multim, który tekstowo i skillowo nie prezentuje zupełnie nic? – zapytał słuchacz. – Dla mnie bardzo rokuje na przyszłość – gdy byłem w jego wieku, wiele osób skreśliło mnie na starcie. A dziś? Pamiętam swoją historię, dlatego szanuję młodych ludzi, którzy ciężko pracują na sukces. W wywiadzie dla Newonce mówiłem również, że mocno zdystansowałem się od oceniania innych – odparł Rychu.

„Trapstar” trafi do sprzedaży 23 listopada. Przypominamy, że Peja szykuje również własną płytę „25 godzin”. Nad produkcją materiału czuwa Magiera, wśród ujawnionych dotychczas gości znaleźli się Beteo, Kaz Bałagane i Brahu. Pod koniec października w sieci pojawił się klip do premierowego numeru „Tu jest najlepiej”.

Polecane

Share This