Peja w pilotażowym odcinku nowego Programu Muzycznego

Rusza nowy projekt CGM.pl i telewizji Ipla.pl. Premiera w każdy piątek!


2012.11.29

opublikował:

Peja w pilotażowym odcinku nowego Programu Muzycznego

W piątek, 30 listopada swoją premierę będzie miał „zerowy”, pilotażowy odcinek „Programu Muzycznego” – nowego przedsięwzięcia portalu CGM.pl i internetowej telewizji Ipla.pl.


Chcieliśmy by tytuł „Program Muzyczny” mówił prawie wszystko o jego treści – mówią jego twórcy. – Zasadniczą częścią programu jest szczera i swobodna rozmowa prowadzących z gościem. Gospodarzami programu są Zbigniew Zegler, szef redakcji muzycznej Programu I Polskiego Radia i Artur Rawicz znany z „1 NA 1” – niekończącego się cyklu rozmów z muzykami w CGM.pl. Odmienne zainteresowania muzyczne, rozbieżne gusta i często różne oceny płyt które wpadają im w ręce nie przeszkadzają obu panom w zwykłym kumplowaniu się, wspólnych wyprawach na festiwale czy koncerty i są paliwem nieustannych sporów muzycznych, które będziemy starać przenieść przed kamery.


 

Bohaterem „zerowego” odcinka Programu Muzycznego będzie Peja. Pierwszoligowy raper, jeszcze kilka lat temu postrzegany przez mainstreamowe media jako „wcielenie zła”, dziś poważny wydawca, mąż, niebawem ojciec… „Po nagraniu pilotażowego odcinka byłem kompletnie zaskoczony. Właściwie nie znałem Peji i nie sądziłem, że to taki poukładany człowiek. Zaimponował mi. – opowiada Zegler. – Zaś Rawicz zrobił mi niezłego psikusa. Sądziłem, że skoro zna się z Ryszardem i przeprowadził z nim ileś tam długich i szczerych wywiadów, to on pociągnie i tą rozmowę. A on wypuścił mnie przodem!


 

Mamy za sobą nagrania do kilku odcinków – zdradza Rawicz – i z odcinka na odcinek rozkręcamy się. Dociera się też formuła programu. Gdzieś tak w drugim odcinku (po „pilocie” i pierwszym) zbliżamy się chyba do tego, o co nam chodzi. Choć przyjąć należy, że koncepcja jest elastyczna. W odcinku zerowym faktycznie chyba daliśmy się przypomnieć Zbyszkowi cegieemowej publiczności. To przecież on, zawsze przygotowany do rozmowy prowadził wywiady w CGM.pl, zanim ktoś zaryzykował i posadził przed kamerą takiego gamonia jak ja. Zbyszek to stary radiowy wyga, ja dziczeję jeszcze mając u boku tak doświadczonego dziennikarza. I w ogóle muszę odnaleźć się w formule ze współprowadzącym. To kompletnie inna bajka niż freestyle w CGM.pl” – dodaje.


 

Nowy Program Muzyczny z założenia ma być przeciwwagą dla cyklu „1 NA 1”, realizowanego w retro-formule znanej z początków telewizji – jeden kadr, jedna kamera i jeden mikrofon oraz dziennikarz i jego gość w swobodnej, pozbawionej jakiegokolwiek montażu rozmowie. Tu mamy profesjonalne studio, scenografię, kamery, całą realizację… I dwóch prowadzących. Producenci programu zapowiadają też, że goście zapraszani do kolejnych odcinków to poważne postacie na krajowym rynku muzycznym.


 

Nowe odcinki Programu Muzycznego będą miały swoją premierę w każdy piątek na Ipla.pl i CGM.pl.

Polecane