Penny Lane powraca – zobacz klip do singla „Magiczne słowa”


2010.11.09

opublikował:

Penny Lane powraca – zobacz klip do singla „Magiczne słowa”

19 listopada 2010 roku pod skrzydłami wytwórni QL Music ukaże się drugi album Penny Lane, zatytułowany „Spacer po linie”, z którego pochodzi pierwszy singiel „Magiczne słowa”.


Zespół Penny Lane powstał jesienią 2004 roku. Jest wynikiem długoletniej przyjaźni i wspólnych muzycznych fascynacji dwóch, znanych już na polskim rynku muzyków – Wojtka Lali Kuderskiego (perkusisty Myslovitz) oraz Mietala Walusia (gitarzysty i wokalisty Negatywu). Dołączyli do nich Afgan (gitarzysta Negatywu) oraz Bartek Słatyński (wokalista i gitarzysta Avalanche). Tym samym ostatecznie ustalił się skład zespołu, którego nazwa pochodzi od legendarnej piosenki legendarnych Beatlesów. W 2006 roku przystąpili do nagrywania debiutanckiego albumu, który zarejestrowali w Studiu 7 w Piasecznie pod Warszawą. Realizatorem, a także współproducentem tego materiału grupy jest Marcin Gajko.


Dzięki Penny Lane słowa z piosenki genialnych liverpoolczyków – „Penny Lane is in my ears and in my eyes” – mogą zyskać całkiem nowego wymiaru, bo ta grupa to świeży rock’n’rollowy powiew na polskiej scenie. Ich muzyka różni się od dźwięków, do jakich przyzwyczaili nas w swoich rodzimych kapelach. To nadal gitarowe granie z melodyjnymi wokalami i aranżacjami, ale pełne energii i rock’n’rollowego ducha. Poza tym, co nie zdarza się często, zespół ma trzech wokalistów, dzięki czemu piosenki zyskują charakterystyczny klimat wypełniony melodyjnym wielogłosem.

Polecane

Share This