Perfect Son prezentuje nowy singiel i rozpiskę trasy

Pierwszy Polak w barwach Sub Pop prezentuje "Lust".


2019.01.23

opublikował:

Perfect Son prezentuje nowy singiel i rozpiskę trasy

fot. Pola Sobun

„Lust” to tytuł drugiego singla, który zwiastuje debiutancki krążek Perfect Sona „Cast”. W sieci znalazło się tekstowe wideo towarzyszące piosence. Autorami obrazu są Tobiasz Biliński oraz jego żona Anna Mayer-Bilińska. Poprzednim singlem zapowiadającym krążek był “It’s For Life”.

Perfect Son, czyli Tobiasz Biliński, jest pierwszym polskim artystą, który podpisał kontrakt z kultową amerykańską wytwórnią Sub Pop (Nirvana, Soundgarden, Fleet Foxes, The Afghan Whigs). Jego najnowszy album zatytułowany „Cast” ukaże się na całym świecie 15 lutego 2019 r. Fascynacja Jonathana Ponemana (współzałożyciela wytwórni) twórczością Bilińskiego rozpoczęła się od występu Tobiasza jako Coldair na South by Southwest parę lat temu. Od tego momentu panowie pozostawali w stałym kontakcie. Poneman, po odsłuchaniu utworów z „Cast”, bez wahania zaproponował muzykowi podpisanie kontraktu.

Na płycie znajdzie się 10 utworów, które zostały wyprodukowane przez samego artystę we współpracy z Marcinem Buźniakiem w studiu Axis Audio w Warszawie. Materiał został poddany dodatkowej produkcji przez Jeffa Zeiglera w Uniform Recordings w Filadelfii. Za mix i mastering krążka odpowiedzialny jest Marcin Buźniak. „Cast” to dziesięciorozdziałowa opowieść o odkrywaniu mocy drzemiącej w człowieku, pozwalającej mu na wytrwałość w walce ze swoimi demonami, słabościami i przeszłością. To dokumentacja trudnej drogi, którą warto pokonać, by móc spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Niełatwa tematyka, którą dotyka Biliński, pozwala na mnogość interpretacji. Nie bez znaczenia pozostaje ładunek emocjonalny ukryty w warstwie wokalnej płyty.

Perfect Son wyrusza w trasę po Polsce. Oto lista koncertów:

20.03 – Warszawa, Hydrozagadka
04.04 – Toruń, NRD Klub
05.04 – Gdańsk, Klub Żak
11.04 – Poznań, Meskalina
12.04 – Łódź, Format
13.04 – Lublin, Dom Kultury
14.04 – Kraków, Zet Pe Te
17.04 – Wrocław, Stary Klasztor
18.04 – Gorzów Wielkopolski, MagnetOffOn

Polecane