Perkusista Aerosmith z zaskakującym pozwem przeciwko zespołowi


2020.01.22

opublikował:

Perkusista Aerosmith z zaskakującym pozwem przeciwko zespołowi

fot. Zack Whitford / mat. pras.

Pod koniec stycznia Aerosmith ruszają w trasę koncertową, która obejmie także Polskę. 12 lipca giganci hard rocka wystąpią w Tauron Arenie Kraków. Czy na scenie pojawi się perkusista Joe Kramer? Tego póki co nie wiadomo. Wiemy za to, że muzyk nie wystąpi z kolegami w weekend podczas gali wręczenia nagród Grammy.

Muzyk ma za sobą kilkumiesięczną przerwę od koncertowania spowodowaną kontuzją. W tym czasie na scenie zastępował go jego techniczny John Douglas. Na początku tego roku Kramer poinformował kolegów, że jest już gotów wrócić do składu, ale ci chcieli go najpierw przesłuchać, by mieć pewność, że – jak można przeczytać w pozwie – „gra na odpowiednim poziomie”. Muzyk zgodził się wziąć udział w przesłuchaniu, które podobno oblał, ponieważ zarzucono mu „niewystarczającą energię”. Zespół zdecydował, że na razie na koncertach nadal będzie występował Douglas.

Kramer zarzuca kolegom, że blokują jego powrót do składu, a także, że obciążyli go kosztami utrzymania zastępcy. Prawnicy muzyka złożyli w jego imieniu pozew przeciwko zespołowi. Co na to pozostali członkowie formacji? W opublikowanym przez nich oświadczeniu czytamy, że bardzo tęsknią za Kramerem i jest im przykro, że zostali postawieni w niezręcznej sytuacji.

Joey Kramer jest naszym bratem i jego dobro jest dla nas bardzo ważne. Nie był jednak gotowy, zarówno psychicznie jak i fizycznie, do gry z zespołem, przez ostatnie pół roku, co sam przyznał. Tęskniliśmy za nim i wielokrotnie zachęcaliśmy go do powrotu, ale on widocznie nie czuł się na siłach.

Joey czekał do ostatniej chwili z przyjęciem naszego zaproszenia i nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, by zorganizować próby przed Grammy. Gdyby wystąpił na gali nieprzygotowany, odbiłoby się to na nas i na naszych fanach. Mimo to zdecydował się pozwać nas na tydzień przed ceremonią, lekceważąc tym samym niezbędny okres przygotowań przed tak ważnym występem. Sprawił tą decyzją, że nie było możliwości, by pojawił się z nami na scenie, ale naturalnie zaprosiliśmy go na gale Grammy oraz MusiCares (grupa zostanie na niej uhonorowana nagrodą z osobowość roku – przyp. red.) – czytamy w oświadczeniu.

Przypominamy, że podczas gali Grammy Aerosmith wystąpią wspólnie z RUN-DMC „Walk This Way”.

Polecane

Share This