Perkusista Aerosmith zatrzymany pod salą prób przez ochronę zespołu


2020.01.24

opublikował:

Perkusista Aerosmith zatrzymany pod salą prób przez ochronę zespołu

Na początku tygodnia Joey złożył pozew przeciwko swoim kolegom z Aerosmith.

Przypomnijmy, że muzyk ma za sobą kilkumiesięczną przerwę od koncertowania spowodowaną kontuzją. W tym czasie na scenie zastępował go jego techniczny John Douglas. Na początku tego roku Kramer poinformował kolegów, że jest już gotów wrócić do składu, ale ci chcieli go najpierw przesłuchać, by mieć pewność, że – jak można przeczytać w pozwie – „gra na odpowiednim poziomie”. Muzyk zgodził się wziąć udział w przesłuchaniu, które podobno oblał, ponieważ zarzucono mu „niewystarczającą energię”. Zespół zdecydował, że na razie na koncertach nadal będzie występował Douglas.

Kramer zarzucał kolegom, że blokowali jego powrót do składu, a także, że obciążyli go kosztami utrzymania zastępcy. Prawnicy muzyka złożyli w jego imieniu pozew przeciwko zespołowi. Co na to pozostali członkowie formacji? W opublikowanym przez nich oświadczeniu czytamy, że bardzo tęsknią za Kramerem i jest im przykro, że zostali postawieni w niezręcznej sytuacji.

– Joey Kramer jest naszym bratem i jego dobro jest dla nas bardzo ważne. Nie był jednak gotowy, zarówno psychicznie jak i fizycznie, do gry z zespołem, przez ostatnie pół roku, co sam przyznał. Tęskniliśmy za nim i wielokrotnie zachęcaliśmy go do powrotu, ale on widocznie nie czuł się na siłach.

Joey czekał do ostatniej chwili z przyjęciem naszego zaproszenia i nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, by zorganizować próby przed Grammy. Gdyby wystąpił na gali nieprzygotowany, odbiłoby się to na nas i na naszych fanach. Mimo to zdecydował się pozwać nas na tydzień przed ceremonią, lekceważąc tym samym niezbędny okres przygotowań przed tak ważnym występem. Sprawił tą decyzją, że nie było możliwości, by pojawił się z nami na scenie, ale naturalnie zaprosiliśmy go na gale Grammy oraz MusiCares (grupa zostanie na niej uhonorowana nagrodą z osobowość roku – przyp. red.) – czytamy w oświadczeniu.

Jak się dziś okazało, sąd odrzucił pozew Kramera wobec pozostałych członków grupy. Perkusista pytany o komentarz w sprawie wyroku powiedział:

– Chociaż jestem bardzo rozczarowany dzisiejszym orzeczeniem sędziego, szanuję go. Prawda mówi sama za siebie. Odkąd w sierpniu zraniłem się w nogę i przeszedłem wiele godzin fizjoterapii, by się wyleczyć, ani razu zespół nie zaproponował, aby ćwiczył ze mną. To jest fakt.

Serwis TMZ opublikował także film, na którym widzimy Joey’a idącego na próbę Aerosmith. Pod drzwiami do sali prób, Kramer zostaje jednak zatrzymany przez dwóch ochroniarzy, którzy nie pozwalają mu się dostać do środka.

– Zostaliśmy wynajęci przez pozostałych czterech członków zespołu z prośbą, żebyś nie wszedł dzisiaj do środka. Po prostu prosimy Cię, abyś nie wchodził teraz na teren nieruchomości, w porządku? – słyszymy z ust ochroniarzy.

– Cóż, po prostu wykonujesz swoją pracę – odpowiada wyraźnie zaskoczony perkusista i odchodzi.

Przypominamy, że podczas gali Grammy Aerosmith wystąpią wspólnie z RUN-DMC „Walk This Way”.

Polecane

Share This