Pet Shop Boys w Polsce


2013.06.17

opublikował:

Pet Shop Boys w Polsce

Doskonale znany na całym świecie duet Pet Shop Boys przyjedzie do Polski. Legenda muzyki pop wystąpi 4 września w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”.

Brytyjski duet Pet Shop Boys został założony w 1981 roku. W latach osiemdziesiątych powstały największe hity zespołu: „West End Girls”, „Suburbia”, „It`s a Sin”, „What Have I Done to Deserve This?”, „Rent”, „Always on My Mind”, „Heart”, „Domino Dancing” i „Go West”.

Do tej pory duet wydał 22 albumy. Ich popularność od lat nie słabnie na całym świecie – przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje oraz halą ERGO ARENA będzie organizatorem wrześniowego wydarzenia.

Do tej pory duet Pet Shop Boys tylko dwa razy występował w Polsce. Po raz pierwszy miało to miejsce 13 lat temu, w trakcie Inwazji Mocy 2000. Grupa wzięła udział w imprezie, która przeszła do historii polskiej muzyki.

Na koncercie Pet Shop Boys frekwencja była wówczas naprawdę imponująca. Na terenie gliwickiego Aeroklubu bawiło się około 200 000 fanów – przypomina Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. Drugi występ w Polsce miał miejsce w 2006 roku w Warszawie.

Cieszę się, że kolejny raz w naszym kraju Pet Shop Boys zagrają w hali ERGO ARENA. Dołącżą tym samym do wielu innych gwiazd światowej muzyki, które w ostatnich latach występowały w naszym obiekcie – dodaje Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk – Sopot zarządzającej ERGO ARENĄ.

Podczas wrześniowego koncertu Pet Shop Boys będą promować swoją najnowszą płytę. Do sklepów trafi ona pod koniec czerwca. Album „Electric” jest wyczekiwany przez fanów zespołu z dużą niecierpliwością.

Jestem naprawdę dumny, ze udało nam się zaprosić do Polski takiej klasy duet. Pet Shop Boys to na pewno prestiżowa gwiazda i doskonałe złote przeboje, a więc w pełni realizuje hasło naszego cyklu koncertów. Wierzę, że będzie to jeden z najlepszych koncertów w tym roku – zauważa Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

Bilety na koncert Pet Shop Boys będzie można nabywać od piątku, 14 czerwca, od godziny 10.00 poprzez eBilet.pl. Bilety kosztować będą od: 99 do 350 złotych.

Specjaliści od hitów

„West End Girls”, „Suburbia”, „It`s a Sin”, „What Have I Done to Deserve This?”, „Rent”, „Always on My Mind”, „Heart”, „Domino Dancing” i „Go West” – takie hity światowej muzyki zna każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nagrał je jeden wykonawca – duet Pet Shop Boys.

Duet Pet Shop Boys spotkał się w… jednym z londyńskich sklepów. Najpierw muzycy postanowili tworzyć pod nazwą West End, ale wkrótce zmienili nazwę zainspirowani przez znajomych pracujących w sklepie zoologicznym.

Już w 1985 roku Pet Shop Boys stworzyli utwór „West End Girls”, który niemal natychmiast stał się numerem jeden na angielskiej liście przebojów. Kolejne przeboje z debiutanckiego albumu „Please” również odniosły wielki sukces i stały się hitami na całym świecie. Szczególnie dużą popularność osiągały w tym czasie utwory „What Have I Done” i „It`s a Sin”.

W następnych latach zespół szukał nowych wyzwań i inspiracji. W ten sposób powstał kolejny wielki hit. Pet Shop Boys wykonali utwór „Always On My Mind” z repertuaru Elvisa Presleya i nadali mu nowego, niepowtarzalnego brzmienia.

Kiedy zaczynaliśmy we wczesnych latach 80. wiele gatunków muzycznych dopiero się wyłaniało. Coś takiego jak hip-hop nie było jeszcze nawet wtedy nazwane. Taką muzykę określało się mianem rapu. Nasz utwór „West End Girls” miał brzmieć jak piosenka „The Message” w wykonaniu Grandmaster Flash. W tym czasie słuchaliśmy dużo takiej muzyki – wspomina Neil Francis Tennant z Pet Shop Boys.

Kolejne produkcje Pet Shop Boys również kończyły się sukcesami. Dziś zespół ma w swoim dorobku 22 albumy. Na każdym z nich nie brakuje hitów. Popularność Pet Shop Boys zapewniają przede wszystkim autorskie piosenki oparte na rytmach dyskotekowych. To połączenie z oryginalną warstwą tekstową jest receptą na sukces brytyjskiej formacji. Zdolności muzyczne duetu są cenione także przez środowisko muzyczne na całym świecie. Z Pet Shop Boys współpracowali najwięksi z branży muzycznej: Dusty Springfield, Liza Minnelli, Patsy Kensit, Kylie Minogue, Electronic, Tina Turner, Madonna, David Bowie czy Robbie Wiliams. – Co ciekawe, nasza wytwórnia płytowa nigdy nie miała presji na sprzedaż albumów, czy miejsca na listach przebojów. Ta presja płynęła zawsze od nas – mówią członkowie Pet Shop Boys.

Za każdym razem, gdziekolwiek się pojawią, są witani z dużym entuzjazmem. Śmiało można powiedzieć, że przez ponad trzy dekady ich muzyka obiegła cały świat. Występują nie tylko w największych ośrodkach na świecie, ale grają także na największych festiwalach i w trakcie najbardziej znaczących wydarzeń. Dla przykładu w 2012 roku zespół Pet Shop Boys wziął udział w ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Imponująca jest również tegoroczna trasa koncertowa, na której znajduje się aż 18 światowych stolic.

Obecnie fani Pet Shop Boys z dużą niecierpliwością czekają na nową płytę zespołu „Electric”, która już wkrótce ma trafić do sklepów. Czy przyniesie ona kolejne hity w wykonaniu londyńskiego duetu, które już wkrótce obiegną rozgłośnie radiowe na całym świecie? Na pewno będzie można to sprawdzić w trakcie koncertu, który już 4 września odbędzie się w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA.

Polecane

Share This