Peter Gabriel na Life Festival


2012.03.15

opublikował:

Peter Gabriel na Life Festival

Peter Brian Gabriel (ur. 13 lutego 1950 w Chobham) – brytyjski muzyk progresywnego rocka i ambitnego popu, a także wokalista, pianista i producent działający na scenie muzycznej od 1967. Jest współzałożycielem i współtwórcą grupy Genesis, po odejściu z której poświęcił się karierze solowej. Największym sukcesem komercyjnym był jego piąty solowy album So, który wybił się na szczyty list przebojów takimi piosenkami jak „Sledgehammer”, „In your Eyes” czy duetem z Kate Bush „Don`t Give Up”.

Pisze również muzykę do filmów, m.in. Ptasiek (Alana Parkera), Ostatnie kuszenie Chrystusa i Gangi Nowego Jorku (Martina Scorsese).

Jest członkiem Amnesty International i współzałożycielem organizacji Witness. Czynnie udziela się w akcjach charytatywnych (koncert 46664 czy Live Aid).

Peter Gabriel zaangażowany był także w wiele interdyscyplinarnych, multimedialnych projektów. Był jednym z pierwszych artystów traktujących teledysk jako autonomiczny gatunek sztuki, a nie tylko jako środek promocji albumu. W grudniu 1993 wkroczył na arenę multimediów z kolejnym w jego karierze osiągnięciem: „Xplora 1: Peter Gabriel`s Secret World”. W ten sposób został pierwszym artystą rockowym, który aktywnie włączył się do tworzenia programów multimedialnych (CD-ROM). W 2004 przygotował nową wersję utworu pod tytułem „Curtains” na potrzeby gry Myst IV: Objawienie.

(źródło: wikipedia)

Dla tych, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do czerwcowej daty Life Festival Oświęcim, mamy świetną wiadomość – tym razem nie trzeba będzie czekać tak długo. Tegoroczna, trzecia edycja festiwalu rozpocznie się już 10 maja! Jak zwykle nie zabraknie atrakcji kulturalnych i edukacyjnych, a 13 maja, podczas koncertu finałowego na stadionie MOSiR, wystąpi gwiazda światowego formatu.

Life Festival Oświęcim jest już stałym, doskonale rozpoznawalnym punktem na mapie polskich festiwali. Dwie pierwsze edycje wydarzenia odbyły się w połowie czerwca (17-19.06.2010 oraz 11-18.06.2011). W tym roku festiwal wystartuje w czwartek 10 maja i potrwa do niedzieli 13 maja.

Podobnie, jak w poprzednich latach, główną atrakcją festiwalu będzie muzyka w różnorodnych odmianach, w tym m.in. world music, rock, pop, blues, reggae i ska. Na dwóch scenach (na stadionie MOSiR oraz na Rynku Starego Miasta) wystąpią artyści m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela, Bałkanów oraz Ameryki Południowej. Festiwal uroczyście otworzy koncert muzyki klasycznej. Zadowoleni będą również miłośnicy teatru, a specjalny festiwalowy mural zaprojektuje jeden z najwybitniejszych polskich artystów-grafików. W programie Life festival Oświęcim znajdzie się także część edukacyjna przygotowana m.in. we współpracy z Amnesty International – partnerem festiwalu.

Kulminacyjnym momentem Life Festival Oświęcim 2012 będzie koncert finałowy na stadionie MOSiR, który odbędzie się w niedzielę 13 maja. Zakończy go jedyny w Polsce występ gwiazdy z czołówki światowej sceny muzyki popularnej. Szczegóły na temat programu Life Festival Oświęcim 2012 oraz biletów już wkrótce!

Polecane

Share This