Peter Gabriel wraca do Polski


2013.11.06

opublikował:

Peter Gabriel wraca do Polski

Peter Gabriel, legenda muzyki drugiej połowy XX wieku, wystąpi 12 Maja 2014 w łódzkiej Atlas Arenie, wykonując w całości swój wybitny solowy album „So”.

W 25 rocznicę wydania multi- platynowego albumu „So” Peter Gabriel wyrusza w trasę wraz z zespołem, który towarzyszył mu przeszło 25 lat temu. Będziemy mieli okazję usłyszeć kultowy album „So” w całości – to będzie niezapomniany koncert prezentujący fantastyczną karierę wokalisty.

Podczas rewelacyjnego „Back To Front” tournee, które rozpoczęło się w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku, Peter Gabriel zagrał ze wspaniałymi muzykami: basistą Tonym Levinem, gitarzystą Davidem Rhodesem, klawiszowcem Davidem Sancious i perkusistą Manu Katche – uczestniczącymi podczas tworzenia „So” 25 lat temu.

Kiedy Peter rozpoczął pracę nad swoim piątym albumem, w lutym 1985 roku w starym gospodarstwie Ashcombe w pobliżu Bath, nie przypuszczał jak wielki i trwały wpływ na świat muzyki przyniesie ten album. Wydany w 1986 roku, „So” stał się jednym z albumów definiujących epokę. Kultowa płyta z przebojami takimi jak „Sledgehammer”, „Don’t give up” z Kate Bush i „In Your Eyes” z filmu „Say Anything” osiągnęła milionową sprzedaż i została obsypana dziesiątkami nagród.

Opisując „So”, Gabriel, podkreśla m.in, że album jest hołdem dla muzyki, przy której się wychował – hołdem dla soulu i bluesa. Tworząc i grając „So” Peter Gabriel stał się świadomym, spełnionym artystą, artystą kultowym w swoim nurcie, a album „So” jest uznawany za stałą, ponadczasową ideę.

25 rocznica wydania „So” i celebrujący tę rocznicę koncert jest okazją do podziwiania Petera Gabriela za jego ponadczasowe utwory tworzące historię. Jest okazją do zanurzenia się w ujmującej muzyce z bogatym brzmieniem, muzyce znakomitej, wynoszącej Gabriela do poziomu gwiazdy popkultury.

Peter Gabriel

12 maja 2014

Atlas Arena, Łódź

Ceny Biletów:

Trybuny 220 PLN – 286 PLN

GC EE 330 PLN *

GC 242 PLN

Płyta 187 PLN

Niepełnosprawni 187 PLN

*golden circle early entrance:

To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej.

Bilety dla fan clubu dostępne od 5 listopada 2013 na oficjalnej stronie artysty www.petergabriel.com. Bilety będą dostępne od 7 listopada 2013 na www.livenation.pl

Polecane

Share This