Peter Hook and The Light ponownie w Polsce


2013.02.01

opublikował:

Peter Hook and The Light ponownie w Polsce

Agencja Go Ahead oraz Galicja Productions zapraszają na dwa koncerty Petera Hooka! Legendarny basista Joy Division wraz z zespołem The Light wystąpi 26 marca w krakowskim Kwadracie oraz 27 marca w warszawskim klubie Palladium. Muzycy wykonają zestaw najsłynniejszych nagrań Joy Division, w tym w całości albumy „Unknown Pleasures” oraz „Closer”. Nie zabraknie zatem takich utworów jak „Disorder”, „She`s Lost Control” czy „Shadowplay”, a także „Isolation” czy „Heart And Soul”.

Peter Hook zagra wraz z zespołem The Light. Pierwsze wykonanie albumu „Unknown Pleasures” wraz z tą grupą miało miejsce w maju 2010 roku w reaktywowanym  przez Hooka klubie Factory. (FAC 251) Występ spotkał się z doskonałym odzewem publiki oraz mediów. Podkreślano niezwykle wierne odwzorowanie nagrań legendarnej grupy i uznano ten projekt za doskonały hołd dla Iana Curtisa. Rok temu w lutym także polska publiczność miała okazję sprawdzić na żywo w jakiej formie jest Peter Hook. Występ spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Peter Hook to prawdziwa instytucja legenda brytyjskiej rockowej sceny. Basista i założyciel Joy Division oraz New Order, grał także w grupach Monaco, Revenge, Freebass (wspólny projekt z basistą The Stone Roses – Manim oraz basistą The Smiths – Andy`m Rourke). W latach 80-ych zajmował się także produkcją nagrań takich zespołów jak Inspiral Carpets czy The Stone Roses. Silnie związany ze sceną manchesterską skupioną wokół klubu Hacienda (Hook był jego współwłaścicielem przez kilka lat). Jeden z bohaterów filmów fabularnych „24 Hour Party People” Michaela Winterbottoma oraz „Control” Antona Corbijna.

Bilety w cenie 89 zł (przedsprzedaż) trafią do sprzedaży 4 lutego! W dniu koncertów wejściówki kosztować będą 99 zł.

Polecane

Share This