Peter Hook ponownie w Polsce


2015.11.11

opublikował:

Peter Hook ponownie w Polsce

Był autorem jednego z najważniejszych koncertów podczas tegorocznego Jarocin Festiwal. Zdobył serca nie tylko wiernych fanów legendarnego Joy Division, świętując w sercu Wielkopolski 35-lecie premiery albumu „Closer”. Wkrótce znów zagra dla polskiej publiczności. Peter Hook, basista Joy Division, były członek New Order, wystąpi 30 stycznia w warszawskim klubie Stodoła. Sprzedaż biletów ruszy we wtorek.

Słyszałem, że macie bardzo wyszukany gust, nie mogę się doczekać, żeby przed wami zagrać – mówił Peter Hook jeszcze przed jarocińskim koncertem. Na lipcowym festiwalu artysta razem ze swoim zespołem The Light zaprezentował utwory pochodzące z dwóch słynnych krążków Joy Division: „Unknown Pleasures” oraz „Closer”. Bardzo podobał mi się ten koncert. Powiem więcej, to był jeden z najbardziej klimatycznych koncertów, jakie w ostatnich latach miałem okazję przeżyć – komentuje Leszek Gnoiński, znany dziennikarz muzyczny i autor książek (m.in. „Kult Kazika”, „Myslovitz. Życie to surfing”). Peter Hook doskonale wpasował się w ten festiwal, bo na jego basie wychowało się sporo osób. Miał ogromny wpływ na muzyczną scenę. Również tę jarocińską – dodaje.

Joy Division wydali zaledwie dwie studyjne płyty, ale i tak stali się jedną z najbardziej wpływowych kapel świata, bez której historia muzyki mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Takich wykonawców zawsze warto posłuchać „na żywo”. W ten sposób „dotyka się“ wszak historii – uważa Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem warszawskiego koncertu.

Polecane

Share This