Pezet i Sokół w RBL.TV


2013.04.06

opublikował:

Pezet i Sokół w RBL.TV

W nowy sezon stacja RBL.TV wejdzie w rytmie muzyki undergroundowej i hip hopu z najwyższej półki. O jakość oprawy muzycznej zadbają największe osobowości polskiej sceny rap. Już w kwietniu na antenie RBL.TV pojawi się autorski program Wojtka „Sokoła” Sosnowskiego i Jakuba Żulczyka, pt. „Serio?” oraz „Muzyka Nowoczesna” Pezeta i Rafała Grobla.

Odświeżenie i poszerzenie playlisty, opiniotwórcze postaci ze sceny hip hopowej i muzyczne fuzje, obce pozostałym stacjom muzycznym. Wiosenna ramówka RBL.TV zaspokoi gust najbardziej wybrednych miłośników ambitnej muzyki.

Pomimo ogromnej popularności gatunku, hip hop jest wciąż pobieżnie traktowany w mediach. Będąc zawsze Pod Prąd! chcemy być w tej kwestii wiarygodni i dlatego do pracy nad nową odsłoną kanału zaprosiliśmy wybitne osobowości polskiej sceny hip hopowej – mówi Michał Figurski, dyrektor programowy RBL.TV

Sokół i Żulczyk o hip hopie na…”Serio?”

Hip hop obecny jest na polskim rynku muzycznym od ponad 20 lat. Jak twierdzą twórcy jednego z nowych programów na antenie RBL.TV najwyższy czas, aby ten gatunek zaczął być traktowany na poważnie, a nie, jako niezrozumiała moda.

„Serio?” to program, w którym się rozmawia. Naszymi gośćmi są osoby związane z kulturą hip hopową, artyści, wydawcy, dziennikarze, wszyscy, którzy mają coś do powiedzenia – wyjaśnia Wojtek SOKÓŁ Sosnowski, współprowadzący program.

Poza rozmowami z gośćmi w programie nie zabraknie dużej ilości dobrej muzyki. Playlista Sokoła i Jakuba Żulczyka to m.in.: nowi raperzy zza oceanu, jak Joey Bada$$, Gunplay czy Roc Marciano, klasycy gatunku jak Nas, Nine, Shyne, Bootcamp Cliq, Mobb Deep oraz najbardziej wartościowi artyści z rodzimego podwórka.

Premierowe odcinki „Serio?” będzie można oglądać w każdy czwartek o godzinie 18:00. Start 11 kwietnia.

{mass}

Pezet i Grobel na straży „Muzyki Nowoczesnej”

 

W wiosennej ramówce stacji znajdzie się także miejsce na ambitną muzykę elektroniczną i nowoczesną muzykę miejską. To właśnie tym nurtom poświęcony będzie program „Muzyka Nowoczesna”. Gospodarzami formatu będą Pezet – jeden z najbardziej cenionych polskich raperów, oraz Rafał Grobel – didżej i promotor, który w swoich działaniach na rynku muzycznym zaciera międzygatunkowe podziały. Połączenie tych dwóch osobowości zagwarantuje widzom program jakiego jeszcze nie było.

Dzisiejsza muzyka polega na łączeniu gatunków, stylistyki i wszelkiego rodzaju fuzjach, które bywają zaskakujące i nieoczywiste. Mam nadzieję, że połączenie roli mojej i Pezeta również da ciekawy efekt – mówi Rafał Grobel.

 

Od subiektywnego wyboru artystów, przez sylwetki wytwórni po przegląd nieobecnych w mainstreamie gatunków – widzowie RBL.TV poznają nowe obszary „Muzyki Nowoczesnej”.

Program będzie o muzyce nowoczesnej, którą staramy się podać w pigułce, niekoniecznie nadążając za tym, co się dzieje w internecie. Będziemy mówić o tym, czym się jaramy i co jest według nas aktualne w muzyce. W pierwszym odcinku luźno podejdziemy do takiego gatunku, jak trap. Skąd się wziął, o co w nim chodzi i gdzie go odkrywaliśmy wcześniej w naszym życiu, słuchając innych rzeczy – wyjaśnia Pezet.

„Muzyka Nowoczesna” pojawi się na antenie już 8 kwietnia. Program będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 22:00.

Na antenie RBL.TV nadal będzie można oglądać autorski program Piotra Metza „Sok z Buraków”, listę przebojów rockowych TURBO TOP, która jest przygotowywana w kooperacji z ANTYRADIEM, a także najbardziej niepokornych ceWEBrytów polskiego internetu – Pyta.pl.

Wiosenna ramówka RBL.TV startuje 8 kwietnia 2013 roku.

Polecane

Share This