Pezet, Sokół, Małpa i inni będą zarażać


2013.10.14

opublikował:

Pezet, Sokół, Małpa i inni będą zarażać

Zaraza to projekt, który był zapowiadany przez wytwórnię Step Records w niekonwencjonalny i zagadkowy sposób. Pierwszy singiel – „Dom zły”, z gościnnym udziałem Pezeta, Jurasa i Sokoła rozwiał wszelkie wątpliwości.

 

Pod kryptonimem Zaraza kryje się dwóch producentów: DJ B, od lat kojarzony z zespołem Molesta Ewenement, niegdyś posługujący się ksywą DJ Dobry Chłopak, autor klasycznych mixtape’ów („Sztuka walki wojownika”, „Styl pijanego mistrza”, „Wejście smoka”) oraz Szczur, nadworny producent ekipy JWP, autor prawie wszyskich bitów na projekt Parias oraz niezliczonych podkładów m.in. dla Chady, Eldo i Molesty.

{reklama-hh}

Poznaliśmy się przez Włodiego, zarówno Szczurek jak i Włodi są ze Służewca. Okazało się, że mamy zajawkę na podobne brzmienia, co naturalnie przerodziło się w pomysł na wspólny album producencki – mówi DJ B.

O wzorowej chemii między producentami świadczyć może fakt, że większość z 13 bitów składających się na album wyprodukowali razem. Zalążki produkcji stanowiły odpowiednio dobrane, w większości mroczne i horrorcore’owe sample. Koncept płyty ustalono już na początku, już od pierwszego taktu DJ B i Szczur wiedzieli jaki efekt finalnie chcą osiągnąć.

Integralną częścią projektu jest także okładka, za którą odpowiada Cybe – jeden z kultowych już warszawskich grafficiarzy, członek ekipy VHS. Słuchacze w dniu premiery otrzymają książeczkę jego autorstwa stanowiącą graficzne odwzorowanie każdego tracku składającego się na album.

Wisienkę na torcie stanowi plejada gości z najwyższej rapowej półki. Na „Zarazie” gościnnie usłyszymy Pezeta, Jurasa, Sokoła, Małpę, Hadesa, Hukosa, Cirę, Dioxa, Wigora, Mesa, Te-Trisa, Pono, Medium, VNM-a, W.E.N.Ę, Praktisa, obcokrajowców: Lvinoye Serdce, Ligalize oraz DJ-ów: Kebsa i Eproma.

 

Album ukaże się 1 listopada. W tym miejscu www.preorder.pl/zaraza trwa przedsprzedaż płyty w najróżniejszych fanowskich pakietach (m.in. CD plus LP).

Polecane

Share This