Pezet: „Stop pomówieniom!”


2018.08.06

opublikował:

Pezet: „Stop pomówieniom!”

foto: mat. pras.

Za Bonusem RPK stawiło się niemalże całe środowisko hip-hopowe. W tej sprawie wypowiedzieli się już m.in. Sokół, Quebonafide, Buczer, Popek i Tede. Teraz głos postanowił zabrać Pezet.

Przekaz na dziś. Wszyscy już zamieszczali, ale ja też dołożę swoje 5 groszy. Niedopuszczalne jest to, żeby zamykać kogoś do więzienia, pozbawiać człowieka wolności na postawie pomówień. Stop pomówieniom!! Na podstawie pomówienia teoretycznie każdy z nas mógłby trafić do aresztu, choćby dziś. To nie powinno być zgodne z prawem!! Tyle! #muremzabonusem #stoppomowieniom – napisał raper na swoim Instagramie.

Pięć i pół roku więzienia dla Bonusa RPK

Sąd skazał Oliwiera R., znanego jako Bonus RPK na pięć i pół roku więzienia za handel narkotykami. Artystę pogrążyły zeznania tzw. małego świadka koronnego. Oprócz kary pozbawienia wolności sąd nałożył na Bonusa obowiązek zwrócenia 450 tysięcy PLN, które zdaniem wymiaru sprawiedliwości raper zarobił na sprzedaży narkotyków. Raper miał wprowadzić na rynek ok. 25 kg narkotyków (głównie marihuany).

Oliwier R. był jedną 12 osób, które zasiadły przed sądem w sprawie grupy przestępczej Marka Cz. posługującego się pseudonimem Rympałek. Proces opierał się na zeznaniach tzw. małych świadków koronnych. Akt oskarżenia opierał się częściowo na… tekstach utworów Bonusa. Artysta bezskutecznie przekonywał sąd, że zeznania przeciwko niemu są pomówieniami. – Ta sytuacja jest moim zdaniem absurdalna, chora i niedopuszczalna. Nasuwa się pytanie: czy jeśli Bogusław Linda strzela z kałasznikowa w reżyserowanym filmie, to znaczy, że jest głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa na osiedlu, na którym mieszka, jeśli tam dojdzie do prawdziwej zbrodni? Przecież widać, że strzela z AK-47, więc na bank to on zabił. Co dalej? Bogusława Lindę do więzienia. (…) Nie zgadzam się na sądzenie ludzi na podstawie twórczości lub branie pod uwagę w rozprawach jakiejkolwiek twórczości artystycznej – komentował w grudniu Diox. W podobnym tonie wypowiadał się m.in. Jakub Żulczyk.

Polecane

Share This