PIAS uruchamia sublabel SMOG. Wytwórnia wchodzi na rynek prezentując hip-hopowy duet


2020.02.26

opublikował:

PIAS uruchamia sublabel SMOG. Wytwórnia wchodzi na rynek prezentując hip-hopowy duet

fot. mat. pras.

„Styropian” to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki krążek zespołu PAL SECAM, który tworzą Waha (MC) i Teielte (producent). Mimo iż wygląda to na klasyczny hip-hopowy duet to PAL SECAM wybiega daleko poza klasyczne ramy gatunku, a obecność znanego z bardzo oryginalnego elektronicznego stylu Teielte, który wyprodukował cały album jest tego najlepszym dowodem.

„Styropian” to numer o przemianie, nowym spojrzeniu, o wyjściu z ciemności i docenieniu rzeczy wcześniej niezauważalnych. Niski głęboki wokal, oryginalny flow i szorstka liryka z pogranicza mocnego życiowego storrytelingu dają w połączeniu z transowym elektrycznym bitem emocjonalną mieszankę pełną stylu, przekazu i ukrytych treści. Utwór otwiera masę skojarzeń i przeżyć. To doświadczenia niełatwe lecz prawdziwe, tak jak prawdziwy jest cały nadchodzący album PAL SECAM. „Styropian” to wstęp do większej całości i dźwiękowa wizytówka tego co czeka słuchaczy już na wiosnę.

W klipie wystąpił Sylwester Wilk – sportowiec uosabiający walkę z przeciwnościami losu, z trudną rzeczywistością, z ciałem, z samym sobą. Człowiek, który poprzez swoją postawę jest inspiracją i wsparciem dla wielu, wielu ludzi.

Singiel ukazał się sumptem wytwórni [SMOG], której działalność skupiać się będzie wokół muzyki miejskiej. [SMOG] jest częścią rodziny [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe.

Polecane

Share This