Pięć Dwa (52 Dębiec) w Pile


2012.03.02

opublikował:

Pięć Dwa (52 Dębiec) w Pile

Agencja Artwerk zaprasza 16 marca do pilskiego klubu Barka na koncert jednej z najbardziej znanych neo-hip-hopowych formacji w Polsce – Pięć Dwa!

Pięć Dwa (Deep i Hans, również jako 52 Dębiec) w swej twórczości nie boją się eksperymentów i z powodzeniem łączą różne style muzyczne. Przełomowy w ich twórczości album „T.R.I.P.” jest bardzo ambitnym połączeniem współczesnej muzyki i poetyckich tekstów, które sięga do najlepszych tradycji polskiej twórczości muzycznej. I tak jak pop ma swoją Marię Peszek i Czesława Mozila, tak hip-hop doczekał się czegoś co być może wyrasta z tradycji ulicznego rymowania jednak ewoluowało w jakiś bardzo wyrafinowany, przejmujący, zaangażowany społecznie i egzystencjalnie byt muzyczny. Niewątpliwym sukcesem zespołu, który odciął się od plastikowej twórczości, która zalewa od kilku lat rynek muzyczny w Polsce, jest fakt, że ich single promujące najnowsze albumy (T.R.I.P. oraz Hans Solo „8”) mimo wszystko trafiają na rotację telewizyjnych i radiowych stacji muzycznych.

Artyści wychodzą poza ramy polskiego hip-hopu. Nie boją się kolaboracji ze sceną rock-metalową, o czym świadczy choćby wspólny singiel z The Old Cinema „Rise Up”, czy też fakt że od marca 2011 Hans jest również wokalistą Luxtorpedy – zespołu założonego przez Roberta „Litzę” Friedricha. Muzycy również robią krok w kierunku trip-hopu, zahaczają o elektroniczne brzmienia, kłaniają się muzyce filmowej, próbują romansować z jazzem i swingiem a także uśmiechają się do chilloutu. Pojawiają się żywe instrumenty, kwartet jazzowy, kobiece i męskie wokale. Nie pozwalają się jednoznacznie określić, ani tym bardziej zaszufladkować. Ich twórczość jest propozycją dla tych wszystkich, którzy nie zamykają się na muzykę i cały czas gotowi są szukać czegoś więcej.

Po świetnie przyjętym albumie „T.R.I.P.” i „Hans Solo – 8”, artyści pracują nad kolejnym krążkiem. Jak sami mówią: „Nowy album będzie najprawdopodobniej połączeniem tego co zawsze było dla nas najlepsze i najbardziej inspirujące w surowym brzmieniu klasycznego rapu przełomu lat 80` i 90`, przełamane tym co inspirowało nas przy pracy na Tripem, czyli brzmienie, rozbudowana muzyka i niepowtarzalny klimat produkcji spod znaku trip-hop.”

16 marca 2012 g.20:00

Klub Barka // Piła

Bilety: 19 pln (przedsprzedaż) / 25 pln (w dniu koncertu)

Polecane

Share This