Pięć Dwa (52 Dębiec) z nowym singlem zapowiadającym „Tölgy Föld”


2020.05.14

opublikował:

Pięć Dwa (52 Dębiec) z nowym singlem zapowiadającym „Tölgy Föld”

fot. mat. pras.

Był pierwszy singiel „Nuntius Preorderus”, było #hot16challenge2 od Hansa, pora na drugi singiel promujący zbliżające się dużymi krokami nowe wydawnictwo Pięć Dwa (52 Dębiec) – „Tölgy Föld”.

52 Dębiec, Pięć Dwa, Hans Solo, Deep, Deep/Bobson – Bo tak należało by spojrzeć aby objąć cały twórczy konglomerat zbudowany wokół tych dwóch cyfr – Pięć i Dwa. Przypomnijmy że to już 21 lat i 13 albumów, spory kawałek historii.

„Tölgy Föld” to kolejna produkcja firmowana znakiem Pięć Dwa która swoją premierę będzie miała w czerwcu 2020. A jako wyjątkowy dodatek do preorderu przygotowana została jubileuszowa reedycja pierwszego albumu nagranego w tym składzie dokładnie 20 lat temu.

W porównaniu z poprzednim, nowy singiel „Problemy2” to kompletnie inna bajka. No właśnie „bajka”, może ktoś wyłapie nawiązanie? Za produkcję odpowiada FolkYou, bit toczy się niespiesznie, jak klasyka hip-hopu, ale podana w nowoczesnym stylu. Pojawia się też pierwszy gość na płycie, trębacz jazzowy Maciej Fortuna.

Co o singlu piszą autorzy? – Często splot wydarzeń w naszym życiu przypomina free jazz, a problemy mnożą się i nawarstwiają jak dynamika w Boléro Ravela. Spokojnie, jest sposób by płynąć po tym morzu na luzie, tak jak trąbka Macieja Fortuny w tym utworze. Posłuchajcie – komentują Hans i Deep

Premiera albumu „Tölgy Föld” zaplanowana jest na czerwiec, tym razem preorder panowie organizują, pakują i wysyłają w 100% sami i możecie go zamawiać w ich oficjalnym sklepie.

Polecane


Share This