Pięć Dwa prezentują „Tadka Paliwodę”


2018.07.26

opublikował:

Pięć Dwa prezentują „Tadka Paliwodę”

foto: kadr z wideo

Na kanale Pięć Dwa pojawił się teledysk do premierowego utworu zatytułowanego „Tadek Paliwoda”. To kolejny singiel zapowiadający planowaną na 7. września płytę „Czyste szumienie”. Na początku lipca Pięć Dwa opublikowali teledysk do podwójnego singla „To 52 dwa / Dłoń”.

Takie coś napisałem, nie wiem co dalej, zróbmy coś z tym – powiedział Deep i tak zaczęła się przygoda Tadeusza w tradycyjnym dla hip-hopu storytellingu. – Zwrotki pisaliśmy chronologicznie, jedna po drugiej bez żadnego planu. Deep nie widział, jak rozwinie się historia, dopóki nie usłyszał mojej zwrotki, a ja nie wiedziałem, jak pokieruje ją dalej, dopóki nie dał mi posłuchać kolejnej swojej i tak aż po zaskakujący finał i pointę. Eksperyment uważamy za wielce udany – prezentujemy zatem drugi singiel z nadchodzącej płyty. Animację kolejny raz stworzyła Strefa57, a udźwiękowienie naszego autorstwa sprawia, że teledysk nabiera bardziej bajkowego charakteru – dodał. Producentem „Tadka Paliwody” jest Jordan Rak.

Oto Tadek. Tadek Paliwoda. Lubi pić do dna to i jego historia ma kilka den. Nie przegapcie żadnego z nich! Zapraszamy na seans! – napisali przy okazji premiery teledysku Hans i Deep.

 

Pięć Dwa jest samemu sobie sternikiem, żeglarzem i okrętem

Po latach współpracy z MyMusic, a wcześniej z UMC Hans i Deep postanowili się usamodzielnić. Artyści założyli własną wytwórnię Trip Records i to właśnie jej nakładem wydają album „Czyste szumienie”. Nie oznacza to, że Hans i Deep całkowicie zerwali kontakt z MyMusic, ponieważ powierzyli wytwórni dystrybucję materiału.
Pierwszy raz w historii Pięć Dwa jest samemu sobie sternikiem, żeglarzem i okrętem – a przede wszystkim swoim własnym wydawcą – pisali przy okazji premiery pierwszego singla artyści.
W stylistyce polskiego hip-hopu, który wychował całe pokolenia młodych ludzi, można nadal, wciąż na nowo i bez końca, odnajdywać świeżość – deklarował zapowiadając nowy album Hans. W sklepie Pięć Dwa trwa przedsprzedaż „Czystego szumienia”. Wśród przygotowanych przez duet zestawów znalazł się również pakiet wzbogacony o reedycję epki „Deep Hans”.

Polecane

Share This