Pierwsze szczegóły targów Co Jest Grane


2013.10.07

opublikował:

Pierwsze szczegóły targów Co Jest Grane

 Al Di Meola zagra piosenki The Beatles, czołówka polskiej sceny alternatywnej zaprezentuje swoje najnowsze projekty, paneliści będą mówić o najdonioślejszych problemach rynku muzycznego – czas na kolejną edycję najważniejszej imprezy branży muzycznej w Polsce.

Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane to impreza, która ma nazwę dokładnie wyjaśniającą, o co w niej tak naprawdę chodzi. Europejskie – bo z roku na rok wzrasta rozmach tego przedsięwzięcia i staje się ono imprezą na skalę rzeczywiście europejską. Do Warszawy udaje się zapraszać coraz większą ilość przedstawicieli branży muzycznej z całego kontynentu: agentów koncertowych, dziennikarzy, przedsiębiorców działających na polach z muzyką w ten czy inny sposób związanych. To wszystko sprawia, że warszawska impreza staje się najważniejszym tego typu spotkaniem w Europie Środkowej.

Wiadomo już, że główną gwiazdą Targów, która zaprezentuje się w sobotę wieczorem w Sali Kongresowej, będzie amerykański wirtuoz gitary, Al Di Meola. Artysta zagra swoje własne wersje klasycznych piosenek zespołu The Beatles, które znalazły się na jego najnowszej płycie. Dziś przyszedł natomiast czas na ujawnienie programu głównego piątkowego koncertu Targów. Na liście gwiazd znalazła się czwórka wykonawców, których nazwy podnoszą ciśnienie wielu wielbicielom alternatywnego grania, a tym razem podniosą je wyjątkowo, bo artyści premierowo prezentować będą swoje najnowsze poczynania.

Największą gwiazdą pierwszego targowego wieczoru będzie rodzinna formacja Waglewski Fisz Emade – artyści przedstawią swoją najnowszą płytę, której premiera już z samego założenia stanie się wielkim wydarzeniem. Oto bowiem po raz drugi wspólnie weszli do studia nagraniowego przedstawiciele dwóch pokoleń rodziny Waglewskich: ojciec, Wojciech Waglewski, jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów rockowych, popularny przede wszystkim za sprawą zespołu Voo Voo oraz jego dwaj synowie, znani pod pseudonimami Fisz i Emade – oni z kolei popularność zawdzięczają przede wszystkim swoim poczynaniom na scenie hiphopowej. Ich pierwszym wspólnym dziełem była wydana pięć lat temu płyta „Męska muzyka”, najnowszy album powstawał latem tego roku, zatytułowany będzie „Matka, Syn, Bóg”, a jego premiera przewidziana jest dosłownie kilka dni przed piątkowym koncertem.

Druga nowość, którą będzie można usłyszeć na festiwalu to kolejna płyta zespołu Pustki, jednego z najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Po wielu latach działalności i kilku znaczących zmianach składu, formacja dorobiła się dziś stałej, mocnej, trzyosobowej konfiguracji, a przez ostatnie miesiące członkowie grupy pracowicie przygotowywali swoją najnowszą, bardzo mocno oczekiwaną płytę, następcę obsypanego nagrodami i świetnymi recenzjami albumu „Kalambury” sprzed czterech lat. Trzecią gwiazdą piątkowego koncertu będzie formacja Łąki Łan, która od lat już wzbudza wielki entuzjazm słuchaczy swoją radosną, napełnioną funkowym rytmem muzyką i nietypowym, insektowym, imagem. Skład koncertu uzupełni młody duet Xxanaxx, specjalizujący się w nowoczesnych odmianach elektronicznej, tanecznej muzyki klubowej.

 

Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane, Warszawa, 29 listopada – 1 grudnia, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa.

Posłuchajcie płyty, którą Al Di Meola będzie promował podczas targów.

Polecane

Share This