Pierwszy polski artysta w barwach kultowej wytwórni Sub Pop


2018.11.29

opublikował:

Pierwszy polski artysta w barwach kultowej wytwórni Sub Pop

foto: Weronika Izdebska

Perfect Son, czyli Tobiasz Biliński, jest pierwszym polskim artystą, który podpisał kontrakt z kultową amerykańską wytwórnią Sub Pop, dla której nagrywały m.in. takie grupy jak Nirvana, Soundgarden, Fleet Foxes, The Afghan Whigs). Jego najnowszy album zatytułowany „Cast” ukaże się na całym świecie 15 lutego 2019 r.

Fascynacja Jonathana Ponemana (współzałożyciela wytwórni) twórczością Bilińskiego rozpoczęła się od występu Tobiasza jako Coldair na South by Southwest parę lat temu. Od tego momentu panowie pozostawali w stałym kontakcie. Poneman, po odsłuchaniu utworów z „Cast”, bez wahania zaproponował muzykowi podpisanie kontraktu.

Na płycie znajdzie się 10 utworów, które zostały wyprodukowane przez samego artystę we współpracy z Marcinem Buźniakiem w studiu Axis Audio w Warszawie. Materiał został poddany dodatkowej produkcji przez Jeffa Zeiglera w Uniform Recordings w Filadelfii. Za mix i mastering krążka odpowiedzialny jest Marcin Buźniak.

„Cast” to dziesięciorozdziałowa opowieść o odkrywaniu mocy drzemiącej w człowieku, pozwalającej mu na wytrwałość w walce ze swoimi demonami, słabościami i przeszłością. To dokumentacja trudnej drogi, którą warto pokonać, by móc spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Niełatwa tematyka, którą dotyka Biliński, pozwala na mnogość interpretacji. Nie bez znaczenia pozostaje ładunek emocjonalny ukryty w warstwie wokalnej płyty.

Krążek „Cast” promuje singiel zatytułowany „It’s For Life”. Piosence towarzyszy tekstowe wideo, które prezentujemy poniżej.

Perfect Son – „Cast” – tracklista:

1. Reel Me
2. Lust
3. It’s For Life
4. Old Desires
5. So Divine
6. Promises
7. High Hopes
8. My Body Wants
9. Wax
10. Almost Mine

Polecane

Share This