Pierwszy raper w Polsce, który sprzedał 40 tysięcy biletów na koncert

Poznaliśmy gości największego koncertu w dziejach polskiego hip-hopu


2019.04.25

opublikował:

Pierwszy raper w Polsce, który sprzedał 40 tysięcy biletów na koncert

foto: Artur Rawicz / Show The Show

40 tysięcy sprzedanych biletów, monumentalny Stadion Śląski i hip-hop przełożony na język orkiestry – oto zapowiedź prawdziwej artystycznej uczty. Już 9 czerwca odbędzie się jeden z największych biletowanych koncertów polskich artystów w historii! Miuoshowi, Jimkowi, Smolikowi oraz Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia towarzyszyć będą Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Po czterech latach katowicki raper zdecydował się zejść ze sceny NOSPR-u i zakończyć koncertowanie w ramach dwóch cieszących się olbrzymią popularnością formatów. Już 9 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Scenozstąpienie, czyli koncert jakiego nie było, łączący w sobie aż dwa artystyczne projekty. Podczas takiego wydarzenia nie mogłoby zabraknąć wyjątkowych gości. Do Miuosha, Jimka, Smolika oraz muzyków NOSPR-u dołączą artyści z różnorodnych muzycznych obszarów – Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Ich obecność zapowiada spektakularne widowisko przełamujące schematy i sposób myślenia o rapie. Nic dziwnego, że na Stadionie Śląskim pojawi się aż 40-tysięczna publiczność.

Koncert zostanie podzielony na dwie części. Historia pierwszej z nich, czyli projektu Miuosh x Jimek x NOSPR, sięga 2015 roku, gdy Miuosh, Jimek i orkiestra NOSPR-u wystąpili z niezwykłym widowiskiem – muzyką hip-hop w wydaniu symfonicznym. Cały projekt okazał się ogromnym sukcesem, kilkusetmetrowa kolejka pod kasami NOSPR-u ustawiła się jeszcze w nocy, a bilety rozeszły się błyskawicznie.

W 2018 roku Miuosh postanowił połączyć siły z jednym z najwybitniejszych polskich producentów – Andrzejem Smolikiem. Raper oddał w ręce producenta swoje najważniejsze utwory, a Smolik, wbrew oczekiwaniom wielu, wmieszał w nie wiele mocnych, rockowych i elektronicznych brzmień, które połączone zostały z symfonicznymi dźwiękami orkiestry pod kierownictwem Jana Stokłosy.

9 czerwca na Stadionie Śląskim po raz pierwszy i ostatni będzie można obejrzeć na żywo oba projekty.

Wszystkie bilety na trybuny zostały już wyprzedane. W sprzedaży dostępne są ostatnie bilety na płytę w cenie 99 PLN. Bilety można kupić na www.ebilet.pl.

Polecane