Pih: „Rap patriotyczny przeżywa rozkwit”


2015.08.13

opublikował:

Pih: „Rap patriotyczny przeżywa rozkwit”

Niektórzy mówią, że są patriotami, bo płacą podatki. Ja uważam, że ten patriotyzm powinien polegać na czymś innym. Fajnie by było, gdybyśmy jako społeczeństwo pracowali nad sobą lokalnie. Lokalnie, czyli gdzieś w jakichś grupach. Żeby społeczeństwo się konsolidowało – tłumaczy swoją wizję patriotyzmu Pih. Raper rozmawiał z Jackiem Adamkiewiczem m.in. o najlepszych cechach Polaków. Przede wszystkim sumienność i rzetelność. Obcokrajowcy, z którymi rozmawiałem na temat Polaków, wymieniają te główne cechy – przyznaje Pih. Co jeszcze? Punktualność, lojalność  – wymienia artysta.

Jacek Adamkiewicz zapytał rapera, czy hip-hop jest dobrym nośnikiem dla patriotycznych treści. Rap patriotyczny przeżywa rozkwit. Przede wszystkim płyty Tadka. Myślę, że wiele dzieciaków dzięki jego utworom sięgnęło do historii, poznało fakty, o których wcześniej nie uczyło się w szkole. Myślę, że rap jest idealny do tego, żeby w młodzieży rozpalić iskierkę i zainteresować ją historią Polski – tłumaczy Pih.

Pih będzie jedną z gwiazd festiwalu Kochana Polsko. Impreza odbędzie się 29 sierpnia w Poznaniu. Jej line-up znajdziecie pod tym adresem .

Polecane

Share This