PiotrkOFF Art Festival 2011 – kolejne gwiazdy


2011.09.12

opublikował:

PiotrkOFF Art Festival 2011 – kolejne gwiazdy

Przypomnijmy, że wcześniej poznaliśmy innych gości festiwalu, który odbędzie się w dniach 7-9 października w Piotrkowie Trybunalskim. To Halla Nordfjörd z Islandii, polskie zespoły Mijagi, Roboty Na Wysokości oraz Dead Snow Monster. PiotrkOFF Art Festival już za miesiąc!

– Program będzie jeszcze bardziej rozbudowany niż przed rokiem – mówi Bartek „Borówka” Borowicz, odpowiedzialny za część artystyczną imprezy. – Chcemy powoli rozwijać ten festiwal i to się z roku na rok udaje. Tym razem przygotowaliśmy piętnaście koncertów, które są „solą” imprezy, ale będą też wystawy, pokazy filmowe, spotkania z dziennikarzami oraz inne atrakcje, których na razie nie mogę zdradzić – mówi „Borówka”.

Ponownie spotkamy się w międzynarodowym towarzystwie. Na inaugurację PiotrkOFF zagra Halla Nordfjörd z Islandii. Jednak idea imprezy pozostaje niezmieniona – ma być darmowa i odbywać się w kameralnych piotrkowskich lokalach. – W poprzednich latach na niektórych koncertach brakowało miejsca w klubach. I dobrze! Nas to cieszy, ale jednocześnie nie mamy zamiaru przenosić się do większych pomieszczeń. To specyfika PiotrkOFF. Mamy w tym roku zespoły, które były gwiazdami dużych polskich i zagranicznych festiwali i to jest powód do dumy! – dodaje „Borówka”.

Imprezę organizuje Loża Kulturalna Stare Miasto. Strona internetowa festiwalu: www.piotrkoff.pl.

Pustki

To jeden z najważniejszych polskich zespołów ostatniej dekady. Na koncie mają świetne albumy „8 Ohm” oraz „Do Mi No”. Warto pamiętać także o debiutanckim krążku „Studio Pustki” i wielu składankach, na których gościła muzyka Pustek. Single grupy „Doskonałe popołudnie”, „Telefon do przyjaciela” i „Wszystko jest nieczytelne” robiły furorę w radiowej Trójce. Grupa po roszadach w składzie wydała kolejny album „Koniec kryzysu”. Krążek zebrał świetne recenzje – niektórzy dziennikarze okrzyknęli wydawnictwo Polską Płytą 2008 Roku. Minione miesiące to kolejny album Pustek: „Kalambury” z przebojem „Nieodwaga” (z gościnnym udziałem Artura Rojka) na czele.

Pustki grały na wszystkich dużych polskich festiwalach, od OFF , przez Węgorzewo, po Openera. Niedawno reprezentowały Polskę na ogromnym, amerykańskim SXSW Festival! Zespół skomponował muzykę do kilku filmów i spektakli, grał w radiowej Trójce i innych rozgłośniach, ma za sobą ponad 200 występów. W Piotrkowie zagrają premierowy materiał!

Twilite

Gitarowy duet grający muzykę w stylu indie-folk. Ich debiutancka płyta „Bits & Pieces” była jednym z najważniejszych w Polsce wydawnictw akustycznych ostatnich lat.

Grupę tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz. Ich nowy, wydany wiosną album „Quiet Giant”, zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje, a formacja wystąpiła tego lata na takich festiwalach jak Opener czy OFF. W Piotrkowie grali tylko raz – przed rokiem wystąpili na koncercie Tribute To Bob Dylan. Zagrali wtedy tylko dwa utwory. Pora na więcej!

Beton

Grupa pochodzi z Białegostoku. Na pytanie „co grają?” można odpowiedzieć: „psychodelic-disco-punk oraz liryczne techno, o jakim nie śniliście, a chcielibyście śnić”. Beton tworzy osiem osób. To specyficzna ludowa muzyka, której towarzyszą polskie, ale i białoruskie teksty. Zrobią na tym festiwalu bajzel – zapewnia Borówka, dyrektor artystyczny PiotrkOFF.

Adam Uryniak

Zaczynał od amatorskich filmów krótkometrażowych. Pracował jako reżyser, montażysta, aktor i autor zdjęć. Ten chłopak po prostu kocha film! Jest absolwentem reżyserii na KSFiKA i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Adam to jedna z najważniejszych postaci w Butcher’s Films – niezależnej krakowskiej wytwórni filmowej, której niezależne produkcje nagradzane były w kraju i zagranicą. W tym roku Adam skończył prace na pierwszym długometrażowym filmem – „Zniknięcie”. To ekranizacja prozy Olgi Tokarczuk, zapadająca w pamięć, precyzyjnie skonstruowana opowieść o zetknięciu z tajemnicą. Na PiotrkOFF Art Festival obejrzymy przedpremierowo film, porozmawiamy z reżyserem i poznamy jego drogę od amatorskich prób do zawodowego kina.

Setting The Woods On Fire

Będzie głośno! Setting The Woods On Fire to istniejące od 2006 roku post hardcore’owe power trio z Warszawy. W ich muzyce można znaleźć czystą energię, hałas i potężną dawkę emocji. Dwa lata temu nagrali debiutancki album zatytułowany po prostu „Setting The Woods On Fire”. W czerwcu grupa wydała EP „Ruins”. Nagrania wyszły pod szyldem Engineer Records, niezależnej amerykańsko-brytyjskiej wytwórni, która od kilkunastu lat skupia artystów związanych ze sceną alternatywną inspirowaną etosem punk rockowym i hard core’em. O EP, podobnie jak o debiucie, ciepło pisały polskie portale i prasa. Grali na dużych scenach na Openerze i w Jarocinie – pora na niewielki klub podczas PiotrkOFF!

Miejsca Festiwalu:

Kościół Ewangelicko-Augsburski /ul. Rwańska 6/

Pub Skyy /ul. Rycerska 8/

Klub Spirala /ul. Sienkiewicza/

Ośrodek Działań Artystycznych /ul. Dąbrowskiego 5/

Rynek Główny w Piotrkowie Trybunalskim

Polecane

Share This