PiS chce wprowadzić „status artysty zawodowego”. Żabson: „Czy ich do końca po***ło”?


2019.09.17

opublikował:

PiS chce wprowadzić „status artysty zawodowego”. Żabson: „Czy ich do końca po***ło”?

fot. kadr z wideo

Przyzwyczajamy się do tego, że artyści unikają politycznych deklaracji, nie chcąc tracić słuchaczy, którzy mają odmienne poglądy. Żabson kompletnie się tym nie przejmuje i w opublikowanym na Instastory wpisie atakuje Prawo i Sprawiedliwość za chęć wprowadzenia tzw. „statusu artysty zawodowego”. Na mocy proponowanych zmian wynika, że każda osoba zajmująca się tworzeniem i dostarczeniem rozrywki, musiałaby wystąpić o pozwolenie na prowadzenie swojej działalności.

„Ten fałszywy system, ja chcę tylko okraść go” – cytuje własny kawałek „Small Town Boy” Żabson, po czym pisze kilka cierpkich słów pod adresem rządzących: – Pytanie: czy ich do końca po***ło? 13 października głosujcie na kogo chcecie, byle nie na ludzi, którzy chcą nam zabrać wolność słowa.

Na czym polega niebezpieczeństwo proponowanych zmian? – „Status artysty zawodowego przysługuje absolwentom studiów II stopnia uczelni artystycznych lub ogólnokształcących szkół baletowym oraz osobom fizycznym, które mają udokumentowany dorobek artystyczny, potwierdzony przez stowarzyszenie reprezentatywne” – czytamy w propozycji zmiany przepisów. Jeśli zmiany w prawie wejdą w życie, każdy kto będzie chciał zajmować się działalnością artystyczną, będzie musiał przedłożyć dyplom ukończenia studiów lub uzyskać aprobatę „stowarzyszenia reprezentatywnego”. Kto ma wejść w jego skład, tego na razie nie wiadomo, niemniej artyści już teraz ostrzegają, że to krok w stronę cenzury.

Polecane

Share This