Placido Domingo oskarżony o molestowanie


2019.08.15

opublikował:

Placido Domingo oskarżony o molestowanie

placidodomingo.com

Agencja Assiociated Press, po rozmowach z kilkunastoma osobami, ujawniła, że jeden z najsłynniejszych śpiewaków świata, miał molestować młode kobiety. Do zdarzeń dochodziło przez trzy dekady, kiedy Domingo sprawował najwyższe stanowiska kierownicze. Baletnica i osiem śpiewaczek powiedziało AP, że były nękane seksualnie przez gwiazdora. Sześć innych pań przyznało, że sugestywne propozycje Placido w ich stronę, spowodowały, że czuły się niekomfortowo.

Agencja Assiociated Press rozmawiała także z ponad 30 osobami (muzycy orkiestr, personel pracujący za kulisami, śpiewacy i tancerze), które potwierdziły, że Domingo niewłaściwie zachowywał się w stosunku do niektórych młodych kobiet.

Śpiewak ustosunkował się do tych oskarżeń w następujący sposób:

“Zarzuty stawiane mi przez osoby który nie wymieniono z nazwiska są niepokojące i nieprawdziwe. Mimo to, bolesne jest to, że kiedyś mogłem sprawić, że ktoś mógł poczuć się niezręcznie. Bez względu na to kiedy takie sytuację się wydarzyły, nie miałem nigdy złych intencji. Ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że nie jestem osobą, która chciałaby kogokolwiek skrzywdzić. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że normy według których jesteśmy obecnie oceniani, róznią się od tych z przeszłości” – napisał w oświadczeniu Placido.

Wobec zarzutów postawionych 78-letniemu Hiszpanowi, opera w San Francisco postanowiła odwołać benefis śpiewaka, który miał się odbyć 6 października.

Wcześniej, nocny koncert artysty, odwołała Orkiestra Filharmoniczna w Filadelfii.

Opera w Los Angeles, w której Placido Domingo pełni od 2003 roku funkcję dyrektora generalnego, zapowiedziała, że powoła zewnętrzny organ, w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie zarzutów stawianych Domingo.

Polecane

Share This