Placido Domingo zarażony koronawirusem. „Poinformowanie o tym to mój moralny obowiązek”


2020.03.23

opublikował:

Placido Domingo zarażony koronawirusem. „Poinformowanie o tym to mój moralny obowiązek”

placidodomingo.com

Koronawirus dotarł już na każdy kontynent poza Antarktydą. Każdego dnia na całym świecie umierają tysiące chorych, dziesiątki tysięcy zostają zakażone. Placido Domingo przyznał, że on także został zarażony COVID-19.

Wydaje mi się, że moim moralnym obowiązkiem jest poinformować, że uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Moja rodzina i ja pozostajemy w izolacji od siebie tak długo, jak będzie to konieczne. Obecnie wszyscy jesteśmy w dobrym zdrowiu. Doświadczyłem objawów gorączki i kaszlu, dlatego zdecydowałem się na wykonanie testu i jego wynik był pozytywny – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym facebookowym profilu śpiewaka.

Błagam wszystkich, by byli bardzo ostrożni: przestrzegali podstawowych zasad, często myli ręce, zachowywali odpowiednią odległość od innych osób i robili wszystko, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, a przede wszystkim, jeśli mogą, pozostali w domu. Razem możemy walczyć z wirusem i zatrzymać światowy kryzys. Mamy nadzieję, że wkrótce powrócimy do normalnego, codziennego życia. Postępujcie zgodnie z wytycznymi, by zachować bezpieczeństwo i chronić nie tylko siebie, ale całą społeczność – apeluje Domingo.

W ubiegłym roku Placido Domingo odpierał oskarżenia o molestowanie seksualne stawiane mu przez 20 kobiet. Dopiero w lutym śpiewak przyznał, że wyrządził krzywdę wielu kobietom, jednocześnie proszą je o wybaczenie.

Plácido Domingo, oskarżany o molestowanie seksualne przez 20 kobiet w USA, zwrócił się w lutym do swych ofiar z prośbą o przebaczenie.

Biorę odpowiedzialność za swe czyny. Chcę, aby wiedziały, że jest mi naprawdę przykro z powodu cierpienia, do którego się przyczyniłem – deklarował.

Polecane

Share This