Planningtorock kolejną gwiazdą WMW 2012


2012.04.12

opublikował:

Planningtorock kolejną gwiazdą WMW 2012

Jej twórczość trudno jest przyporządkować do jednego gatunku.

W latach 90. przeprowadziła się do Berlina, by tam kontynuować swoją karierę muzyczną.

W 2002 roku pod pseudonimem Planningtorock, dawała w tym mieście koncerty połączone z przedstawieniami artystycznymi, które na długo zapadały w pamięć ze względu na dziwne stroje i zachowania na scenie.

Kompozytorka zadebiutowała na rynku muzycznym singlem Modern Love, który przyczynił się do wydania jej pierwszej EP-ki. W 2004 roku artystka rozpoczęła współpracę z firmą fonograficzną Twisted Nerve Records, dzięki której nagrała alternatywny hit Local Foreingner. Przy produkcji materiału, artystka współdziałała między innymi z The Knife, czy Kevinem Blechdomem.

Dwa lata później pojawiła się kolejna oferta współpracy, tym razem ze strony wytwórni Speed Records, z którą piosenkarka zarejestrowała Changes / I Wanna Bite Ya.

Dyskografię Planningtorock kończy wydany w 2011 roku, drugi solowy album W, którego pochodzą takie przeboje jak The Breaks czy Living it out.

Planningtorock wielokrotnie współpracowała z takimi artystami jak The Knife czy Fever Ray.

W maju br. PLANNINGTOROCK zagra w Polsce dwa koncerty, już 19-go maja w krakowskim klubie Fabryka i dzień później, w ramach 3 edycji Warsaw Music Week w warszawskiej Proximie.

Bilety w cenie 59 zł / w dniu koncertu 69 zł

Warsaw Music Week to nowa inicjatywa kulturalna w Warszawie. Jest to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Pomysł festiwalu zrodził się w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music, British Council i Liverpool Music Week. Festiwal powstał dzięki wsparciu m. st. Warszawy w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Festiwal zadebiutował w 2010 roku i stał się wydarzeniem cyklicznym.

W programie festiwalu znajdują się koncerty i imprezy klubowe z udziałem artystów sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń można uczestniczyć bezpłatnie.

Od 2012 roku w programie festiwalu pojawia się wiele nowych elementów, jak konkurs na Koncertową Fotografię Roku oraz cykl imprez typu showcase. Showcase’y polskich wykonawców realizowane są we współpracy z czołowymi polskimi niezależnymi labelami i wytwórniami fonograficznym. Showcase’y narodowe, realizowana są we współpracy z partnerami zagranicznymi. Od 2012 roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.

Koordynatorem i organizatorem festiwalu jest agencja Good Music Productions, która przygotowuje program realizowany we współpracy z warszawskimi klubami oraz polski wytwórniami fonograficznym oraz partnerami polskimi i zagranicznym.

Polecane

Share This