Platynowe „This Is It” w Polsce


2009.11.06

opublikował:

Platynowe „This Is It” w Polsce

Najnowszy album Michaela Jacksona „This Is It”, zadebiutował na #7 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Album uzyskał także status płyty platynowej! Co więcej podwójny krążek zajął #1 w 16 krajach. „This Is It” jest niepokonane w Kanadzie, Japonii, Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Turcji, Nowej Zelandii, Hong Kongu, Korei, Filipinach Singapurze, Tajwanie, Tajlandii, czy też w Kolumbii. W Wielkiej Brytanii, Australii, Argentynie, Austrii, Danii, Norwegii, Portugalii, Szwajcarii i Hiszpanii album znajduje się w top 3 najchętniej kupowanych płyt.

„This Is It”, muzyczna ilustracja do filmu „Michael Jackson`s This Is It”, który jest swoistą kroniką intensywnych przygotowań artysty zarejestrowanych od kwietnia do czerwca 2009 podczas prac nad niezwykłym widowiskiem, jakim miały być jego koncerty w londyńskiej O2 Arena w lipcu tego roku.

To intymny portret Jacksona, w którym możemy poznać go od innej strony jako piosenkarza, tancerza, filmowca, architekta, twórczego geniusza i wielkiego artystę wyczarowującego swój ostatni show. Całość wyreżyserował Kenny Ortega („High School Musical”), który był współtwórcą wizualnej oprawy przygotowywanego koncertu. Dokument ma pełne poparcie spadkobierców piosenkarza.

Film za pośrednictwem UIP trafił do polskich kin 28 października (pierwotnie tylko przez dwa tygodnie).

Podczas pierwszego weekendu od premiery obraz przyniósł dochody rzędu 101 milionów dolarów, jednocześnie filmowi i płycie udało się osiągnąć pierwszy raz od 1971 roku (premiera filmu Rolling Stones „Gimme Shelter”) jednoczesne pozycje #1 w swoich kategoriach (film / towarzysząca jemu muzyka). „This Is It – The Music That Inspired The Movie”, ścieżka dźwiękowa do filmu oprócz albumowych i singlowych wersji największych przebojów Michaela, które pojawiły się na próbach do koncertów przed występami w londyńskiej O2 Arena, dodatkowo zawiera wcześniej niepublikowany utwór, zarejestrowaną w 2009 roku piosenkę tytułową „This Is It” w wersji podstawowej oraz nagranej z udziałem orkiestry.

Wydanie deluxe płyty, to podwójny zestaw CD z 36 stronicową książeczką zawierająca zdjęcia zrobione podczas prób do koncertów oraz 4 bonusami audio w postaci 3 znanych piosenek Michaela w wersjach demo oraz zaprezentowany po raz pierwszy, recytowany przez Króla Popu i napisany przez niego wiersz „Planet Earth”.

7 grudnia w Polsce ukaże się limitowana wersja albumu „This Is It” w postaci 4, 12 calowych płyt winylowych.

Polecane

Share This