„Playboy” – nowy teledysk Skowytu


2015.06.11

opublikował:

„Playboy” – nowy teledysk Skowytu

Dziś premiera teledysku do utworu „Playboy” z nowej płyty zespołu Skowyt „Corrida”. Piosenka od kilku tygodni gości w głównej rotacji Antyradia oraz pojawia się w innych rozgłośniach rockowych w Polsce.

„Playboy” to poruszający i emocjonalny utwór, który cofa słuchacza do rzeczywistości lat 90-tych. Można go wręcz nazwać hołdem dla tamtych czasów. W tekście pojawiają się kultowe marki i postaci: program Top Canal, spodnie Lenary i kurtki parki oraz seriale „MacGyver”, „Drużyna A” i „Tsubasa”. Jest też oczywiście tytułowy magazyn dla dorosłych, który dla dzieciaków z tamtych lat był ekscytującym powiewem „zachodu”. Na tle obserwacji subulturowych („bandy dresów”, muzyka punk rockowa) Ługi, wokalista Skowytu, snuje opowieść o dorastaniu w latach 90.. Ale utwór ma też drugie dno, bo za beztroską dorastania idzie też przemijanie wszystkiego i wszystkich…

Lata 90. dla ludzi z mojego pokolenia to okres magiczny. Wszystko było szare i ponure, oglądaliśmy te same bajki, seriale, a potem buntowaliśmy się przy tej samej muzyce. Jednak właśnie to nas połączyło i było dla nas jakimś wspólnym pokoleniowym doświadczeniem” – mówi Ługi – „Do dziś kiedy się spotkają dwie osoby wtedy dorastające od razu zawiązuje się jakaś więź i porozumienie. Nie było komórek, więcej było spotkań zamiast serwisów społecznościowych. Myślę, że każdemu, kto się wtedy wychowywał ten kawałek może przynieść ważne wspomnienia – mówi Ługi, lider Skowytu.

Obrazek zrealizowała ekipa DFS-Media używając profesjonalnych kamer telewizyjnych HD oraz wprowadzając postprocesing nawiązujący do teledysków z lat 90.. 

Płyta „Corrida” zadebiutuje 12 czerwca nakładem firmy Fonografika.

Polecane

Share This