Playlisty Dawida Podsiadło, Ralpha Kamińskiego, Igora Herbuta i innych w Przestrzeni Muzyki


2020.10.30

opublikował:

Playlisty Dawida Podsiadło, Ralpha Kamińskiego, Igora Herbuta i innych w Przestrzeni Muzyki

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Projekt Przestrzeń Muzyki, czyli serwis www.PrzestrzenMuzyki.pl powstał w ramach Programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury przy udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To nie tylko poznawanie fascynującego świata rodzimej twórczości i/lub rodzimych artystów, ale także wsparcie polskiej kultury w trudnym czasie pandemii.

Portal działa już od 1 sierpnia i w ostatnich dniach osiągnął odbiór ponad 60 000 unikalnych użytkowników. Znajdziecie u nas na dzisiaj dzisiaj ponad 200 playlist ponad 150 przewodników muzyki.

Są to między innymi: Dawid Podsiadło, Tomek Organek, Nosowska, Kuba Badach, Hania Rani, Igor Herbut, Czesław Mozil, Bartek Chaciński, Barbara Wrońska, Wojtek Urbański, Jan Borysewicz, Skubas, Reni Jusis, Marek Napiórkowski, Novika, Ralph Kaminski, Wojtek Mazolewski, Tomek Lipiński, Sławek Uniatowski, Ania Karwan, Człowiek Nowej Ery, Natalia Kukulska, Monika Borzym, Zbigniew Hołdys, Polska Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Wojtek Pilichowski, Kasia Wodecka-Stubbs, Arek Kłusowski, Paweł Sito, Artur Orzech, Mikołaj Komar, Patrycja Kosiarkiewicz, Amadeus Chamber Orchestra of Polish Radio, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Marek Kościkiewicz, Cpt. Sparky, Ala|Zastary, Bartek Królik, Dagadana, Envee, Chór Polskiego Radia, Orkiestra Sinfonia Viva, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Agnieszka Franków-Żelazny, Mateusz Ryman i Stanisław Trzciński. Ponadto wydawnictwa muzyczne, m. in. KAYAX czy FONOBO. Każdego miesiąca będzie tych przewodników coraz więcej.

Tu znajduje się pełna lista: Przewodnicy Przestrzeni Muzyki

Ponadto playlisty tworzą słuchacze, jest dzisiaj ok. 100 takich profili.

Bogactwo muzyki w serwisie PrzestrzenMuzyki.pl to publikowane tam playlisty naszych przewodników i naszych słuchaczy tworzone w Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.

Jak to działa?

Repertuaru słucha się w Przestrzeni Muzyki bez żadnych zobowiązań, tj. za darmo i bez rejestracji. A także na dzisiaj – bez reklam.

Po zarejestrowaniu – ocenia się publikowane tam playlisty, komentuje je, a także tworzy się własne listy i dzieli się nimi ze znajomymi. Link do rejestracji.

Naszymi przewodnikami i selekcjonerami są najlepsi polscy artyści, didżeje, twórcy, producenci, menedżerowie i dziennikarze muzyczni, a także inlfuencerzy internetowi. Do tworzenia playlist zapraszamy wszystkich, także stajnie muzyczne, wydawnictwa, orkiestry, chóry czy grupy menedżerskie – to dobre miejsce na pokazanie swojego repertuaru i swoich inspiracji fanom i odbiorcom!

Dzięki nim odkrywamy, inspirujemy się i poszerzamy muzyczne horyzonty.

Przestrzeń Muzyki można „filtrować” poprzez wybór następujących gatunków: muzyka poważna, muzyka filmowa, jazz, pop, rock, stare piosenki, elektronika, dance, house, techno, disco polo, hip-hop, folk, reggae, blues, muzyka poetycka, soul, funk, chillout i metal.

Wszystko o funkcjonowaniu naszego portalu PrzestrzenMuzyki.pl, wraz ze szczegółową instrukcją jak odsłuchuje się playlisty, tworzy własne, rejestruje i porusza po serwisie – można znaleźć TUTAJ.

Przestrzeń Muzyki jest osłodą na czas kwarantanny i wychodzenia z pandemii, a także serwisem wspierającym polskich twórców w tym trudnym dla nich okresie.

Jednak wierzymy też w to, że w dzisiejszym świecie muzycznym nie liczą się wyłącznie algorytmy funkcjonujące na platformach streamingowych i społecznościowych. Wierzymy także w człowieka i jego wrażliwość. Wierzymy w osłuchanie i doświadczenie pasjonatów i ekspertów. Bowiem wierzymy w bezcenną siłę pasji wszystkich słuchaczy oraz w tzw. „human touch” w świecie cyfrowym.

Pomysłodawcą Przestrzeni Muzyki jest Stanisław Trzciński. CGM.PL objął patronat medialny nad projektem.

Źródło: Przestrzeń Muzyki

Polecane

Share This