„Please Please Please” pierwszym numerem jeden Sabriny Carpenter

Piosenka podbiła zestawienie najpopularniejszych singli w USA


2024.06.30

opublikował:

„Please Please Please” pierwszym numerem jeden Sabriny Carpenter

Sabrina Carpenter ma swój pierwszy numer jeden na liście Billboard Hot 100. Po tym jak „Please Please Please” w poprzednim notowaniu zadebiutowało na drugiej pozycji, w tym awansowało na pierwsze miejsce.

Wydana nakładem Island Records i promowana w rozgłośniach radiowych przez Republic Corps piosenka zgromadziła w ostatnim tygodniu 50,9 mln streamów, co jest najlepszym tygodniowym wynikiem w dotychczasowej karierze Carpenter. W okresie 14-20 czerwca utwór dotarł do blisko 3,2 mln słuchaczy stacji radiowych, co jest wynikiem lepszym aż o 502% w stosunku do ubiegłotygodniowego.

Piosenka już drugi tydzień znajduje się na szczycie zestawienia najczęściej streamowanych utworów w Stanach, w tym tygodniu jest także siódma w zestawieniu sprzedaży singli cyfrowycych.

„Please Please Please” ujrzało światło dzienne 7 czerwca. Piosence towarzyszył teledysk z udziałem nominowanego do Oscara Barry’ego Keoghana. Artystka wykonała utwór podczas swojego występu w trakcie nowojorskiego Governors Ball. 18 czerwca na platformach streamingowych pojawiły się dodatkowe wersje „Please Please Please” – akustyczna, a capella, instrumentalna, przyspieszona i zwolniona. Dwa dni później artystka ogłosiła złożoną z 29 koncertów trasę koncertową. Short n’ Sweet Tour rozpocznie się 23 września w Columbus w Ohio. Warto przypomnieć, że Sabrina otwierała występy Taylor Swift w ramach The Eras Tour w Ameryce Południowej, Australii i Singapurze.

„Espresso”, poprzedni singiel Carpenter, także znakomicie radzi sobie na liście Hot 100. Piosenka jest obecnie czwarta w tym zestawieniu. Oba hity znajdą się na szykowanej na 23 sierpnia płycie „Short n’ Sweet”.

„Please Please Please” jest piątym singlem artystki notowanym na Hot 100. W 2021 r. było to „Skin”, dwa lata później „Nonsense”, a w tym roku obok najnowszej piosenki i wspomnianego „Espresso” artystka wprowadziła na listę także „Feather”.

Carpenter napisała „Please Please Please” wspólnie z Amy Allen i Jackiem Antonoffem, który jest także producentem utworu. Dla Sabriny nowy singiel jest pierwszym utworem nie tylko jako artystki, ale także jako autorki. Dla Amy Allen to drugi numer jeden po „Without Me” Halsey, Antonoff może się pochwalić siedmioma piosenkami na szczycie zestawienia.

Polecane

Share This