Please The Trees w Polsce


2012.12.26

opublikował:

Please The Trees w Polsce

Zespół przyjeżdża do naszego kraju na piątą trasę koncertową. Tym razem grupa promować będzie swój nowy, trzeci w dyskografii, album „A Forest Affair”. Płyta została nagrana w USA, a dziennikarze w Europie i za Oceanem już piszą, że to najlepsza rzecz, jaką dotychczas Please The Trees stworzyli. Specjalnym gościem trasy będzie Ali Warren, songwriter z Wielkiej Brytanii.

25.01 – piątek – Ostrzeszów – Kawiarnia Baszta (ul. Zamkowa 6)

26.01 – sobota – Złotów – Cafe Magazyn (ul. Wojska Polskiego 16A)

27.01 – niedziela – Gdynia – Desdemona (Abrahama 37)

28.01 – poniedziałek – Poznań – Meskalina (Stary Rynek 6, obok Arsenału)

29.01 – wtorek – Wrocław – Szajba (ul. Św. Antoniego 2-4)

30.01 – środa – Kraków – Żaczek (al. 3 Maja 5) Duch

31.01 – czwartek – Warszawa – Kosmos Kosmos (ul. Koszykowa 55)

01.02 – piątek – Gomunice – Bogart (ul. Fabryczna 13)

Please The Trees

Za nimi dwie trasy po USA, nagrali tam też trzecią płytę „A Forest Affair” (premiera miała miejsce jesienią 2012 roku), a niedawno wychwalała ich sama Patti Smith. Dali setki niezapomnianych koncertów na terenie Europy m.in. z takimi kapelami jak Tindersticks czy Wovenhand. W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski i USA są coraz bardziej rozpoznawalni, bo wielokrotnie tam koncertowali i wydali swoje albumy. Byli w naszym kraju już na czterech trasach. Dzielili scenę z kilkoma polskimi kapelami, takimi jak Pustki, Czesław Śpiewa, Dagadana, Muchy czy Mitch & Mitch. Please The Trees byli główną gwiazdą PiotrkOFF Art Festival i alternatywnych juwenaliów w Krakowie (grali tam dla ponad dwóch tysięcy ludzi!). W październiku 2010 wydali w naszym kraju swój drugi album „Inlakesh” (Borówka Music/Absent Hours Records). Trzecia płyty kapeli została wydana jesienią 2012 roku.

Wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach. Jednak kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi i Taboru. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj.

To właśnie Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010 i 2011, jednym z największych festiwali świata! To ten zespół polecała na swojej stronie internetowej Patti Smith. To właśnie Please The Trees było gwiazdą wszystkich ważnych czeskich festiwali muzycznych. Grali również w innych częściach Europy zbierając wiele pochlebnych recenzji. Dzielili scenę m.in. z Akron/Family, Tindersticks czy Wovenhand.

Please The Trees w Polsce

Za nimi dwie trasy po USA, nagrali tam też trzecią płytę (premiera jesienią), a niedawno wychwalała ich sama Patti Smith. Dali setki koncertów na terenie Europy m.in. z takimi kapelami jak Tindersticks czy Wovenhand (ex-16 Horsepower). W maju Please The Trees przybywają do Polski!

KRAKÓW

środa, 16 maja – Żaczek (al. 3 Maja 5) – Juwenalia – Niepokorni – godz. 17 Hatifnats, Bad Light District i inni

BEŁCHATÓW

czwartek, 17 maja – Gościniec (Pl. Narutowicza 6) – godz. 20 support: Peter J. Birch

ŁÓDŹ

piątek, 18 maja – Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego (al. Piłsudskiego 135) – godz. 20.30 support: Peter J. Birch

ZŁOTÓW

sobota, 19 maja – Cafe Magazyn (ul. Wojska Polskiego 16A) – godz. 20 support: Peter J. Birch

GDYNIA

niedziela, 20 maja – Klub Desdemona (Abrahama 37) – godz. 20

POZNAŃ

poniedziałek, 21 maja – Meskalina (Stary Rynek 6, Arsenał) – godz. 20

OSTRZESZÓW

wtorek, 22 maja – Kawiarnia Baszta (ul. Zamkowa 6) – godz. 20

W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski i USA są coraz bardziej rozpoznawalni, bo wielokrotnie tam koncertowali i wydali swoje albumy. Byli w naszym kraju już na trzech trasach. Dzielili scenę z kilkoma polskimi kapelami (takimi jak Pustki, Muchy, Mitch & Mitch czy Iowa Super Soccer), byli główną gwiazdą PiotrkOFF Art Festival. W październiku 2010 wydali w naszym kraju swój drugi album „Inlakesh” (Borówka Music/Absent Hours Records).

Wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach. Jednak kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi i Taboru. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj.

To właśnie Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010 i 2011, jednym z największych festiwali świata! Jesienią kapela ponownie leci do USA na trzecią już trasę. To ten zespół polecała na swojej stronie internetowej Patti Smith. Tak – ta Patti Smith! To właśnie Please The Trees było gwiazdą wszystkich ważnych czeskich festiwali muzycznych. Grali również w innych częściach Europy zbierając wiele pochlebnych recenzji. Dzielili scenę m.in. z Akron/Family, Tindersticks czy Wovenhand (ex-16 Horsepower).

Liderem i wokalistą kapeli jest Vaclav „SelFbrush” Havelka – songwriter dobrze znany polskiej publiczności. Był w naszym kraju na pięciu solowych trasach i dał ponad 40 koncertów.

Co ważne – podczas trasy zespół będzie sadzić w Polsce drzewa! Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych kapeli.

Strony internetowe Please The Trees: www.myspace.com/pleasethetrees oraz www.pleasethetrees.com

Support:

Peter J. Birch

Koncertował w radiowej Trójce, na Opener Festivalu, w miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, ale też zagranicą – we Włoszech i Niemczech. Dzielił scenę z Czesławem Mozilem, Lechem Janerką i Tymonem Tymańskim, a ma raptem 21 lat! Tworzy jako Peter J. Birch i właśnie kończy prace nad pierwszą długogrającą płytą.

Strona internetowa Petera J. Bircha: www.myspace.com/peterjohnbirch

Popularne newsy

Polecane

Share This