Plener TV gości raperów z Nowej Huty (wideo)


2013.06.22

opublikował:

Plener TV gości raperów z Nowej Huty (wideo)

Tater oraz Polar udzielili obszernego wywiadu dla PlenerTV, w którym opowiedzieli o wspólnych oraz solowych projektach. Raperów, prócz charakterystycznego krakowskiego rapu, wyróżniają twórcze  projekty, to waśnie z ich inicjatywy narodziły się takie projekty, jak „Chodź na pole” czy „10PLN”

„Chodź na pole” to głośny klip, w którym udział wzięło łącznie 40 osób (34 raperów plus DJ`eje i producenci). Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w Krakowie, a jego rozmiar stawia je również na pierwszym miejscu w Polsce.

{reklama-hh}

Inicjatywa „10PLN” ma na celu uświadomić jak symboliczną, a zarazem ważną w kontekście twórczym kwotą jest – 10pln. Autorami akcji są krakowscy nawijacze: Ryvin (Prokru), Tater (Dealpack – Nowohucka Krew), oraz Polar (Obieżytrack). To odpowiedź na brak zainteresowania kupowaniem nielegali. Biorąc pod uwagę całość prac związanych z ukazaniem się fizycznej wersji płyty, jest to dużo większy wkład, niż w sytuacji „legalnych” produkcji, ponieważ tutaj wszystkie czynności wykonują sami raperzy. Pokrywają również wszystkie koszty z tym związane. Przy cenie 10pln, wpływ ze sprzedaży jednej płytki pozwala na wytłoczenie kolejnej.

Polecane

Share This