PLK z klipem do kawałka „Polak”


2018.11.23

opublikował:

PLK z klipem do kawałka „Polak”

foto: kadr z wideo

PLK skręcił świeży klip “Polak” promujący kawałek z jego nowego albumu o tym samym tytule. Wideo zostało nakręcone głównie w Polsce, podczas ostatniego koncertowego pobytu rapera w kraju, gdzie wystąpił w Katowicach podczas Quefestiwalu 2018. Klip podkreśla polskie korzenie PLK i jego więzi z Polską. Jak widać PLK choć wykonuje swoje kawałki po francusku, świetnie wpisuje się w polskie klimaty, zrzeszając coraz to większą grupę fanów.

PLK nazywany “Polakiem” – francuski raper z polskimi korzeniami, który już za młodu postawił w życiu na muzykę. W wieku 12 lat opublikował swój pierwszy freestyle online, a już dwa lata później pojawił się w radiu Skyrock (Planète Rap). W wieku 17 lat zaczął występować z zespołem Panama Bende. W tym samym czasie PLK zrezygnował też ze szkoły i zaczął pracować jako mechanik dla Mercedesa, by zapłacić za swoje projekty.

W 2017 roku staje się gotowy, by rozpocząć solową karierę wydając we wrześniu swój pierwszy mixtape “Ténébreux” i kolejno dąży do tego, by w 2018 roku wydać swój pierwszy album. Następnie w marcu 2018 roku wydaje mixtape “Platinum”, a ponad 90 milionów wyświetleń sprawia, że szybko staje się jednym z najbardziej oczekiwanych i obiecujących raperów jego pokolenia.

2 października 2018 ukazał się nowy singiel „Monégasque” promujący jego debiutancki album “Polak”, którego premiera odbywa się trzy dni później – 5 października. Wśród 15 nowych utworów na płycie znalazły się również występy z udziałem prestiżowych francuskich raperów – Nekfeu, SCH oraz Palucha.

Tagi


Polecane

Share This